“Yeni Zirveler Olacak!”: Dünyaca Ünlü Analist, Altın Fiyatları İçin Bu Seviyeleri Belirledi

Dünyaca ünlü altın piyasası analisti George Milling-Stanley’e göre, fiyatlar bir kez daha 1.850 dolar seviyesinde kritik direnci test etmeye yakın görünüyor. Bu nedenle analiste göre, altın fiyatları sağlıklı bir konsolidasyon modelinde kalıyor ve yeni zirveler görülebilir.

George Milling-Stanley: Altın fiyatları 1.800 dolar civarında güçlü bir destek buldu

State Street Global Advisors’ın baş altın stratejisti George Milling-Stanley, Kitco News ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda önemli öngörülerde bulundu. Analist, değerli metal 2013’ten bu yana yıla ilk negatif başlangıcını gördüğü için altın’ın son fiyat hareketiyle hayal kırıklığına uğramadığını söyledi. George Milling-Stanley, altın’ın konsolidasyon modelinin, altın fiyatlarının ons başına 2.000 doların üzerinde rekor seviyelere çıkmasının ardından, piyasadaki köpüğün bir kısmını yok ettiğini ekledi. 

George Milling-Stanley, geçen yıl altın fiyatlarının rekor yükseldiğini ve ONS başına 500 dolardan fazla arttığını vurguluyor. Analiste göre, altın piyasanın yeni bir fiyat paradigmasına alışması biraz zaman alacak. Ayrıca analist, altın’ın konsolidasyon aşamasında olmasına rağmen, ONS başına 1.800 dolar civarında güçlü bir destek bulduğunu belirtti. Yatırımcılar, COVID-19 aşıları ve yeni hükümet teşvikleriyle hızlı bir iyileşme beklese bile altın piyasası güç göstermeye devam ediyor. George Milling-Stanley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İyi haber, bölgede 1.750 ila 1.800 dolar arasında sağlam bir destek bulması. Daha yükseğe çıkmadan önce bir temel oluşturmak için gerekli işi yaptığımızı düşünüyorum.

George Milling-Stanley: Altın fiyatları için yatırım talebinde hiçbir azalma veya düşüş olmayacak

George Milling-Stanley, ABD her gün yaklaşık bir milyon kişiyi aşılasa da kuşatılmış ekonomiyi desteklemek için tüketici güvenini yeterince artırmanın yeterli olacağını düşünmediğini söyledi. Analist, aşı olmak için sonbahara kadar beklemek zorunda kalacak birçok insan olduğunu vurguluyor. George Milling-Stanley, bu bekleme süresinin ekonomiye ağırlık vermeye devam edeceğini belirtiyor. George Milling-Stanley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ülkede 700 milyon doz aşıya yakın bir şeye ihtiyacımız var. Hiç kimsenin gerçekçi olarak böyle bir şeyi yaz sonuna veya sonbahara kadar yapabileceğini sanmıyorum.

George Milling-Stanley, riskin tüketici iyimserliği arttıkça ekonomiyi çok hızlı bir şekilde yeniden açma baskısı olacağını söyledi. Analiste göre, ulus bir başka önemli enfeksiyon dalgasıyla vurulabilir ve bu da nihai ekonomik toparlanmayı daha da uzatabilir. George Milling-Stanley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da, ekonomilerimizi yeniden açmak için korkunç bir adım atıyoruz. Benim görüşüme göre, bu altın fiyatları için yatırım talebinde hiçbir azalma veya düşüş olmayacağı anlamına geliyor.

George Milling-Stanley: Reel getiriler altın fiyatlarını desteklemeye devam edecek

George Milling-Stanley, ABD ve küresel ekonomiler COVID-19 salgınının yıkıcı etkilerini hissetmeye devam ettikçe, merkez bankalarının faiz oranlarını yükseltmek için acele etmeyeceğini açıklıyor. Analist, düşükten negatife reel getirilerin altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini ekliyor. George Milling-Stanley, jeopolitik belirsizliğin güvenli liman yatırımcılarının altın talebini ve devam eden ekonomik endişeleri desteklemesini beklediğini söyledi. 

ABD’nin yeni bir başkanı olmasına rağmen, George Milling-Stanley Amerikan siyasetinde önemli bir değişiklik görmeyi beklemediğini ekliyor. Bazı iktisatçılara göre, Başkan Joe Biden bazı müttefikleri “Amerikan satın alma” girişimlerini teşvik etme emriyle çoktan hayal kırıklığına uğrattı. George Milling-Stanley, altın fiyatlarını desteklemek için yerel sorunlara daha çok odaklanılacağını söyledi. Analist, artan toplumsal huzursuzluğun ekonomiyi ve mali piyasaları etkileyecek önemli bir sorun olmasını beklediğini de vurguluyor.

George Milling-Stanley: Altın için 2.300 dolar muhfazakar bir hedef! Yeni rekorlar olacak

George Milling-Stanley, Biden’in sağlık hizmetlerini, gelir eşitsizliğini iyileştirmek, ülkenin altyapısını iyileştirmek ve iklim değişikliğiyle başa çıkmak istediğini vurguluyor. George Milling-Stanley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ABD’de bu sorunları çözmek çok pahalı olacak. Bunların her biri bana pahalı görünüyor. Daha büyük açıklara, daha büyük borçlara ve dolayısıyla doların değer kaybetmesine yol açacak.

Pazardaki tüm bu belirsizlik karşısında George Milling-Stanley, altın fiyatlarının bu yıl yeni zirvelere çıkabileceği konusunda iyimser olduğunu söyledi. Mevcut ortamda analist, fiyatların 2.300 dolara çıkacağı yönündeki tahminlerin muhfazakar olduğunu da vurguluyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın fiyatları ile ilgili daha fazla tahmin için “Yükseliş Geliyor”: 2 Altın Uzmanı, Bu Hafta Görülecek Seviyeleri Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir