Altın Ne Kadar Sabit Kalacak? İşte Altın Tahminleri ve Tavsiyeler

Altın çok kısa bir süre içinde 1.250 dolardan 2.000 dolara yükseldi. Şimdi ise sarı metal sadece bir konsolidasyon aşamasında. Yatırımcı ve trader’lar, altın fiyatlarında sırada ne olduğunu merak ederken usta isimler tahminlerini paylaşıyor. İşte başarılı uzman ve analistlerden altın tahminleri…

David Elliott’ten altın tahminleri: Şu anda altın sadece bir konsolidasyon aşamasında

Haywood Securities’in kurucu ortağı David Elliott, yönetimi altında 10 milyar dolarlık varlıkla Kanada’nın önde gelen madencilik finansörlerinden biri haline geldi. David Elliott, altın tahminleri yapıyor ve şu anda piyasanın sadece bir konsolidasyon aşamasında olduğunu söylüyor. David Elliott konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ABD dolarına çok şey bağlı olacak. Bence ABD doları Trump yönetimi sırasında yükseldi. Gelişmekte olan pazarların bir miktar büyüme göstermesini sağlayabilirseniz, bu daha fazla metal talebi oluşturacak ve büyümemizi sağlayacak. Aksi durumda fiyatların patlamasının daha uzun süreceğini düşünüyorum.

Son otuz yıldır madencilik sektörünün finansmanına yaptığı katkılardan dolayı David Elliott, kısa süre önce Kanada Madencilik Onur Listesi’ne alındı.

Kai Hoffmann: Altın’ın ONS başına 1.200 dolara düşmesi pek olası değil

Soar Financial Group CEO’su Kai Hoffmann, mevcut makroekonomik koşullar göz önüne alındığında, altın’ın ONS başına 1.200 dolara düşmesinin pek olası olmadığını söyledi. Kai Hoffmann, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Genel olarak, altın için hala yükseliş eğilimindeyiz. Dediğim gibi, sokakta yürüyen tek boynuzlu atlar için bir mucize gerekir. Altın’ın ONS başına 1.200 dolara düşmesi pek olası değil. Makroekonomik faktörler ve şu anda olan her şeye bakıldığında…

Kai Hoffmann: Altın fiyatlarının %10 düşmesi önemli değil

Altın geleneksel olarak iyi bir enflasyon koruması olarak düşünülüyordu, ancak ABD’de her zaman tutarlı bir şekilde enflasyondan daha iyi performans göstermedi. 2012 ile 2018’in sonları arasındaki dönem buna iyi bir örnekti. Kai Hoffmann’a göre, altın’ın sadece enflasyonla birlikte her yıl %2 ila %3 tırmanan bir varlık olduğunu düşünmek yerine daha önemli bir şeye odaklanılmalıdır. Kai Hoffmann’a göre, altın’ın hızla bozulan para birimlerine karşı aşırı oynaklık dönemlerinde nasıl performans gösterdiğine bakılmalıdır. Kai Hoffmann, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bence Türkiye’deki insanlara, Rusya ve Venezuela’daki insanlara altın’ın nasıl bir enflasyon koruması olarak değerlendirildiğini sormalısınız. Yıllık %2, %3’lük yıllık büyüme elde etmek için satın almazsınız. %10 düşmesi önemli değil. Çünkü enflasyon gerçekten vurduğunda bu etki ortaya çıkar… Bu ülkelerdeki insanlara sorarsanız, altın tuttukları için mutlular, çünkü bu para birimlerine karşı altın yükseldi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir