9 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, DOGE, LINK ve BCH Fiyat Analizi

Güçlü kurumsal talep, Bitcoin ve birçok altcoin için müthiş hamlelere yol açtı ve koinlerde tüm zamanların en yüksek seviyeleri söz konusu oldu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verilen bir dosyaya göre, Tesla’nın 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı haberi ile Bitcoin (BTC) bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin alımına ek olarak Tesla, müşterilerine BTC ile ürün satın alma seçeneği de sunmayı planlıyor. Tesla, BTC ödemelerini fiata dönüştürmek yerine, rezervlerine eklemeye karar verebilir.

Tesla’nın satın alma adımına ek olarak, efsanevi yatırımcı Bill Miller, Grayscale Bitcoin Trust’a 300 milyon dolardan fazla yatırım yaparak Bitcoin’e daha fazla yönelmeyi planlıyor. Bitcoin’in keskin rallisinden sonra bile büyük yatırımcılar tarafından yapılan bu alımlar yatırımcıların ve traderların yükselişin daha da devam etmesini beklediklerini gösteriyor.

Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin hashtagini Twitter biyografisine ekledi. Salinas’ın bu hareketi, Bitcoin’i, Bitcoin satın alarak milyarderi taklit etmek isteyebilecek 840.000 takipçisinin dikkatine sunuyor. Salinas, Kasım ayında “likit portföyünün”% 10’unu Bitcoin’e yatırdığını” açıklamıştı.

Bu gelişmeler, kripto para sektöründeki temellere olumlu bir destek verdi. Büyük bir arka rüzgarla birlikte, yukarı yönde olası hedef seviyelere ulaşmak için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

BTC / USD

Bitcoin, son iki gündür 38.000 dolar ile 40.000 dolar arasında sıkışmıştı. 6 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek seviyelerde kar alımı yaptığını ve 7 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruğun ise düşüşlerde alım sinyali verdiğini gösterdi.

Bugün boğalar fiyatı 41.959,63 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Bu seviye, ayıların tekrar sert bir direnç gösterebileceği 50.000 dolarlık rekor fiyat hedefe bir ralli olasılığının yolunu açıyor.

Ancak boğalar fiyatı 50.000 doların üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru 60.974,43 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, boğalar hamlelerini sürdüremezlerse, traderların daha yüksek seviyelerde kar elde ettiklerini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 38.000 doların altına çekmeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, hareketli ortalamaların yeniden test edilmesi muhtemeldir. 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (36.196 dolar) altında bir kırılma, zayıflığın ilk işareti olacak ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (33.250 dolar) altına fiyatın düşmesi daha derin bir düzeltme olasılığını artıracaktır.

ETH / USD

Ethereum (ETH) 5 Şubat’ta 1.757 dolardan düştü ancak boğalar, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 7 Şubat’ta 1.474 dolardan agresif bir şekilde düşüş seviyesini satın aldı.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 1.757 doların üzerinde tutabilirse, ETH / USD kuru yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 1.870 dolar ve bu seviye geçilirse, yukarı hareket psikolojik olarak kritik seviyeye 2.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, parite birkaç gün daha 1.757 dolar ile 1.473 dolar arasında konsolide edebilir. 1.473 doların altında bir kırılma, fiyatı 50 günlük SMA’ya (1.148 dolar) çekebilir.

ADA / USD

Cardano (ADA), 5 Şubat’ta yükselen kanalın üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Boğalar, fiyatı 6 Şubat’ta 0.60 dolarlık ani direncin üzerine kolayca itti ve bu da ralli olasılığını 0.80 dolara taşıdı.

Yükselen hareketli ortalamalar boğalara avantaj sağlasa da aşırı alım bölgesindeki RSI, yakın vadede olası bir düzeltme veya konsolidasyon konusunda uyarıda bulunuyor.

Bir konsolidasyon, traderların aceleyle kâr alımı yapmadıklarını ve bunun da yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracağını gösterecek.

Öte yandan, bir düzeltme 20 günlük EMA’ya (0,454 dolar) ulaşabilir. Güçlü bir toparlanma, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterirken, altındaki bir kırılma, momentumun zayıfladığını gösterir.

XRP / USD

XRP, son birkaç gündür 0,3850 doların üzerinde seyrediyor, ancak boğalar fiyatı 0,50 doların üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Bu durum talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 7 Şubat’taki 0,3855 dolar desteğinin altına çekmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Bu durum boğaların dip seviyeleri satın aldığını gösteriyor. Ayılar rallilerde sattıklarında ve boğalar düşüşte alım yaptığında, fiyat bir aralıkta sıkışır.

0,50 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,65 dolara ulaşabilecek bir yukarı hareketi başlatabilirken, 20 günlük EMA’nın (0,374 dolar) altında bir kırılma XRP / USD kurunu 50 günlük EMA’ya (0,312 dolar) indirebilir.

DOT / USD

Ayıların fiyatı 19,40 doların altına çekememesi, boğalardan güçlü alımları çekti. Bu, Polkadot’u (DOT) bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti.

Yukarı yönde anlık hedef 24.08 dolar ve bu seviye geçilirse, yükseliş trendi 30 dolara kadar uzayabilir. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

DOT / USD kuru yönünü tersine çevirir ve 20 günlük EMA’nın (17.91 dolar) altına düşerse, bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket fiyatı bir sonraki desteğe 14.7259 dolara çekebilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), düşüş kurulumunu geçersiz kılan 5 Şubat’ta genişleyen takoz modelinin direnç çizgisinin üzerine yükseldi. Ayılar mevcut yükseliş trendini 75 dolarda durdurmaya çalışıyor, ancak olumlu işaret, boğaların çok fazla zeminden vazgeçmemiş olması.

7 Şubat’taki sığ bir düzeltmenin ardından, boğalar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. 75.5 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, BNB / USD kurunu 95 dolara ve ardından 100 dolara itebilir.

Aksine, fiyat tekrar 75.5 dolardan düşerse, ayılar pariteyi tekrar takoza sokmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, daha yüksek seviyelerde kâr alımını önerecektir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), son birkaç gündür 20 günlük EMA (144.98 dolar) ile 160 dolar ​​arasında konsolide olmuştu. Boğalar şu anda bu sıkı ticaret aralığını tersine çevirmeye çalışıyor. 160 doların üzerinde bir kapanışı yönetirlerse, altcoin 185 dolara yükselebilir.

Boğalar fiyatı 185 doların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 200 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse, parite tekrar 20 günlük EMA’ya düşebilir.

Bir kırılma ve hareketli ortalamaların altında kapanma, zayıflığın ilk işareti olacaktır. Böyle bir hareket fiyatı 120 dolara çekebilir.

DOGE / USD

Dogecoin’in pump hareketi 28 ve 29 Ocak’ta 0,0875 dolarlık güçlü satışla karşılaştı. Altcoin 30 Ocak’ta düşmesine rağmen, ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. Düşük seviyelerde güçlü alım, 4 Şubat’ta fiyatın 0,050 dolarlık psikolojik bariyerin üzerine çıkıp kapanmasıyla tekrar yükselişe geçti.

DOGE / USD kuru 7 Şubat’taki 0,0875 dolar genel direncinden geri döndü, ancak bugünün şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,0875 doların üzerine çıkarabilirse, ivme yükselebilir.

Yukarı yönde izlenmesi gereken bir sonraki hedef 0,102412 dolar ve ardından 0,13 dolar. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 0,875 dolardan düşerse, parite bir sonraki trend hareketine başlamadan önce birkaç gün bir aralıkta konsolide edebilir.

LINK / USD

7 Şubat şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA seviyesi olan 23,15 dolara fiyatı çektiğini gösteriyor. Alıcılar artık Chainlink’i (LINK) 25.7824 ila 27 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş devam edebilir.

Yukarı taraftaki ilk hedef 30 dolar. Eğer boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, LINK / USD kuru 33 dolara yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğalara avantaj sağlıyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse, ayılar bir kez daha fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 20.1111 dolara kayabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) 6 Şubat’ta 465.02 dolar direncinin üzerine çıktı, ancak boğalar kırılmayı sürdüremedi. Bu, kar alımını çekti ve altcoin 7 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (439 dolar) altına düştü.

Ancak, ayılar 7 Şubat’taki zayıflıktan yararlanamadı ve fiyatı 50 günlük SMA’nın (422 dolar) altına çekemedi. Boğalar şu anda fiyatı yine 465.02 doların üzerine çıkardı. Bu durum, ralli olasılığını 515 dolara çıkarıyor.

Bu varsayımın aksine, BCH / USD kuru mevcut seviyelerden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, zayıflık sinyali verecektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir