20’nin Üzerinde Tahmini Tuttu! İşte Yeni Bitcoin Tahmini ve Olacaklar

Son Bitcoin fiyat yükselişi şimdiye kadarki en güçlüsüydü ve ivme bir süredir açıkça arttı. Ancak popüler analist Tony Spilotro’a göre, yakın zamanda uğursuz bir satış sinyali ortaya çıktı. Analiste göre, kripto para birimi şimdi küçük yavaşlama işaretleri gösteriyor. Tony Spilotro’a göre mükemmel bir şekilde Bitcoin’in birçok zirve ve dip fiyatını belirleyen kritik indikatör TD Sequential tekrar geri döndü. Peki TD Sequential’dan gelen satış sinyali soucunda piyasada neler yaşanabilir? İşte TD Sequential göstergesine dayanan Bitcoin tahmini…

Tony Spilotro’dan Bitcoin tahmini: Bitcoin’de uğursuz bir satış sinyali ortaya çıktı!

Teknik analizler, son zamanlarda Bitcoin fiyat hareketini doğru tahmin etmek için pek işe yaramadı. Teknikler yerine fiyat, yükselen ivme, güçlü on-chain temeller ve belirgin bir mevcut arz eksikliği tarafından yönlendirildi. Eğilim daha yüksek zaman dilimlerinde ortaya çıktığında, işler sadece Bitcoin için yükselişe geçti. Lider kripto para, geçtiğimiz günlerde yeni ATH’ler belirledi. Fakat ilk büyük BTC düzeltmesi yakında görülebilir mi? Tony Spilotro’a göre, piyasa analisti Thomas Demark tarafından tasarlanan TD Sequential göstergesi,  tam da bunu gösteriyor.

TD 9 son büyük zirvelerin çoğunu öngördü – Kaynak: TradingView.com

Tony Spilotro’a göre, TD 9 satış kurulumu, sık kullanılmayan bir zaman diliminde ortaya çıktı: iki haftalık. Analiste göre, teknik analizler yüksek zaman aralıklarında güçlü sonuçlar verir. Tony Spilotro’a göre, göstergeyi kullanan haftalık satış kurulumlarında sorun yokken günlük satış kurulumları 10.000 doların kırılmasından bu yana başarısız oluyor.

TD 9 satış kurulumu piyasada nelere sebep olabilir?

Tony Spilotro’a göre, iki haftalık zaman dilimlerinde, sinyal en büyük düzeltmelerden bazılarını üretti. En sonuncusu, büyük yükseliş dürtüsü başlamadan hemen önce 12.000 dolardan 10.000 doların altına hafif bir düzeltmeyle oldu. Ancak Tony Spilotro’a göre diğer zaman dilimlerinde olduğu gibi, TD 9 satış kurulumları Bitcoin boğa piyasalarında sıklıkla başarısız olur.

Boğa piyasalarında sonuçlar karışık ama etkili | Kaynak: TradingView.com

Tony Spilotro’a göre, son ana döngünün 20.000 dolarlık “zirvesine” daha yakından bakılırsa resim netleşebilir. Analiste göre, ayı piyasası başlamadan önce bir TD 9 satış kurulumu ortaya çıktı. Tony Spilotro’a göre, BTC bu döngüyü takip ederse, mevcut yükseliş trendinde yalnızca bir aydan biraz daha fazla süre kalabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin yükseliş trendinin sonuna mı yaklaşıyor? Yoksa ralli hız kesmeden devam mı edecek?

İşte TD Sequential indikatörünün başarılı tahminleri

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere TD Sequential, son dönemde piyasada oldukça başarılı öngörülere imza attı. TD Sequential göstergesi, Bitcoin‘in 2019 zirvesini 14.000 dolar ve dip fiyatını 6.400 dolar olarak adlandırdı ve doğru öngördü. TD Sequential, Aralık 2017’nin zirvesini ve 2018’in dip fiyatı da dahil olmak üzere Bitcoin’in en ünlü zirvelerini ve diplerini doğru bir şekilde tahmin etti. Bu indikatör ayrıca Tezos, Chainlink ve Ethereum isimli altcoin’lerindeki parabolik rallinin sonunu da doğru bir şekilde tahmin etti. Sonuç olarak indikatörün son yıllarda 20’nin üzerinde kripto para ve Bitcoin tahmini doğru çıktı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir