Balinalar 230 Milyon XRP Aktarırken Ripple Dostu Şirketler Yeni Projelerini Duyurdu

Kripto izleme platformu Whale Alert tarafından yayınlanan verilere göre, son 17 saat içinde devasa büyüklükte XRP transfer edildi. Bu sırada, RippleNet üzerinde çalışan Tayland’ın en büyük bankalarından biri, blockchain girişimlerine, DeFi platformlarına ve kripto varlıklarına yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir fon kurdu.

Balinalar neredeyse 230 milyon XRP aktardı

Whale Alert’e göre anonim balinalar son zamanlardaki büyük işlemde 230 milyon XRP’nin biraz altında bir miktar aktardı. Bu değer, 103.144.654 dolara denk geliyor. XRP işlemlerini izleyen analiz web sitesi Bithomp, her iki işlemin de ABD’deki en büyük kripto varlık borsası olan Coinbase tarafından yapıldığını söylüyor.

Coinbase’e, platformda XRP satışlarından komisyon ücreti almakla suçlayan ABD düzenleyicisi SEC tarafından dava açıldı. Ayrıca Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere SEC, Ripple’ın kayıtsız menkul kıymet olarak XRP sattığını iddia ediliyor. Ripple, söz konusu suçlamalarla 21 Aralık 2020’den bu yana karşı karşıya.

Yakın zamanda Ripple’ın yayınladığı dördüncü çeyrek raporuna göre Coinbase müşterilerinin coinlerini aktarmak ve saklamak için XRP cüzdanlarını kullanmalarına hala izin verilmekte. Yalnızca XRP ticareti askıya alındı.

Ripple dostu SCB ve Azimo’dan yeni projeler

Tech In Asia makalesine göre Tayland’ın en büyük ticari bankası olan SCB; kripto, DeFi ve blochchain girişimlerini desteklemek için 50 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı. Fon, küresel olarak merkezi olmayan finans, blockchain ve dijital varlıklar alanlarında çalışan şirketlere yatırım yapacak.

Fonun baş yatırım sorumlusu Mukaya Panich, geleneksel finans alanı ile blockchain destekli alan arasında güçlü paralellikler olduğuna inanıyor.

Ripple müşterisi Azimo ve Pakistan’ın en büyük bankası havale hizmeti sunacak

Bir diğer RippleNet müşterisi olan büyük dijital ödeme hizmeti Azimo, Pakistan’ın en büyük ticari bankası olan HBL ile ortaklık kurdu ve bir dijital para transferi çözümünün lansmanını duyurdu.

Yeni ürün, yurtdışında yaşayan ve çalışan Pakistan vatandaşlarının Avrupa’dan, Birleşik Krallık’tan ve diğer yerlerden Pakistan’a sorunsuz ve ucuz bir şekilde nakit para göndermesini sağlayacak. Kullanıcılar, Azimo aracılığıyla bir Pakistan bankasında bulunan herhangi bir banka hesabına para gönderebilir veya tahsil edilmek üzere HBL’nin herhangi bir şubesine havale edebilir.

HBL’in 30 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir