Dev İddiaya Göre Bu Şirket de Bitcoin Yatırımı Yapacak!

RT sunucusu ve kripto para birimini ilk benimseyenlerden biri olan Max Keiser, anonim bir kaynağa göre, bulut platformu devi Oracle’ın Bitcoin kervanına katılacak olan bir sonraki şirket olabileceğini açıkladı.

Oracle’dan Bitcoin hamlesi gerçekten gelebilir mi?

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Tesla, 8 Şubat’ta çığır açan bir hamle ile 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve kripto para birimini bilançolarına eklemek isteyen diğer büyük şirketlerin önündeki engelleri kaldırdığını açıklamıştı.

Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison, Aralık 2018’den beri Tesla’nın yönetim kurulunda yer alıyor. Hatta, CEO Elon Musk’tan sonra şirketin en büyük ikinci hissedarı konumunda. Bahis kesinlikle karşılığını verdi: Ellison yalnızca Tesla hisseleriyle son üç yılda 12 milyar dolardan fazla para kazandı ve e-araba üreticisinin durdurulamaz rallisinden büyük kâr elde etti. Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre bu gelişme, Ellison’ın kişisel net değerini 81,2 milyar dolara çıkardı.

Bu sırada Oracle, 2018’in sonlarında Bitcoin’in temelini oluşturan teknoloji olan blockchain ile de uğraşmaya başladı. Temmuz 2018’de Oracle, nakliye ve emlak gibi sektörlerdeki işletmeler için kendi “blockchain-as-a-service (bir servis olarak blockchain)” çözümünü piyasaya sürdü.

Tesla’nın planları bir çalışan tarafından sızdırılmış olabilir

CNBC’den Phil LeBeau’ya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgesinin resmi olarak açıklanmasından yaklaşık bir hafta önce Tesla’nın Bitcoin alımı yapması konusunda konuşmalar mevcuttu.

Musk, Dogecoin tweet’leri atarken ve kripto para biriminin ana akım benimsemenin zirvesinde olduğundan bahsederken; söylentileri körükledi.

Öte yandan bir Reddit kullanıcısı, Tesla’nın bir ay önce Bitcoin satın alımları hakkında bazı ayrıntıları açıkladı. Bununla birlikte, şu anda sosyal medyada aktif olarak dolaşan gönderideki sayılar pek fazla gözükmüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir