Ünlü Varlık Yönetimi Şirketi Bitcoin Yatırımlarını Artırdı

Cathie Wood’un ARK Investment Management’ı, Grayscale Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) hisselerini 2020’nin dördüncü çeyreğinde 2,14 milyon hisse artırarak; pazar lideri kurumsal Bitcoin (BTC) yatırım aracı hisselerini 7,31 milyon hisseye çıkardı.

Efsanevi yönetici ve erken BTC yatırımcısı Cathie Wood tarafından aktif olarak yönetilen borsa yatırım fonu ARK; açıklamayı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir başvuru aracılığıyla yaptı.

Yazım zamanında, ARK’ın GBTC hisseleri 357,5 milyon dolar değerinde. Dördüncü çeyrekte sadece ARK’nın GBTC’deki varlıkları yükselmekle kalmadı, aynı zaman diliminde Bitcoin (BTC) fiyatındaki meteorik artışı yansıtan GBTC hisselerinin değeri de yükseldi.

GBTC hisseleri dördüncü çeyrekte %222, bu yıl şimdiye kadar ise %39 arttı. Bitcoin (BTC) fiyatı 4. çeyrekte %177 arttı ve yılın başından bu yana %63.1 arttı.

ARK Invest Bitcoin fiyatı için 500.000 dolarlık bir hedef vermişti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yatırım şirketi Ark Invest, son raporu “Bitcoin: Kurumlar için Hazırlanıyor”dan çıkarılan çeşitli sonuçlarından birinde, S&P 500 şirketlerinden %1’lik bir tahsisin bile BTC/USD spot fiyatlarını 40.000 dolara artırmaya yeterli olacağını söylemişti. Raporda, “2017’ye kıyasla arama hacimlerine göre, Bitcoin’in (BTC) fiyat artışının daha az “hype-kaynaklı” olduğu görülüyor. BTC daha fazla güven kazanıyor gibi görünürken, bazı şirketler varlığı bilançolarında nakit olarak görüyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yatırım şirketine göre Kurumsal alıcılar nakit rezervlerinin %10’unu en büyük kripto para birimine dönüştürürse BTC en az 535.000 dolarlık bir fiyata ulaşabilir.

Öte yandan piyasa değerine göre ilk sırada yer alan kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında %1’lik bir düşüş ile 47.000 dolar civarından işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir