8’den Fazla Bilen Analist: Bu 2 Altcoin Bitcoin’i Bile Ezebilir!

ABD TÜFE verisinin beklentilerin altında gelmesinden sonra kripto piyasasında bir bayram havası yaşandı. Lider kripto Bitcoin (BTC), 18 bin doların kapılarına kadar geldi. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise 1.300 doları aştı. Bu ortamda popüler bir kripto analisti, Ethereum’un 2023’te Bitcoin’i çevireceğini ileri sürüyor. Ayrıca analist, iki altcoin’in BTC’ye kıyasla daha iyi performans göstermesini bekliyor.

“Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek”

Bitcoin’in (BTC) 2018 dibini öngören Smart Contracter takma adlı kripto analisti, Ethereum’un (ETH) gelecek yıl, liderliği yolunda destansı ralliler başlatacağını tahmin ediyor. Analistin başarılı tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Analist, ETH/BTC paritesinin yaklaşık 5 yıldır görülmemiş bir seviyeye fırlamasını beklediğini söylüyor. Analiste göre, yükselen bir ETH/BTC grafiği, Ethereum’un muhtemelen Bitcoin’den daha fazla kazanç elde edeceğini gösteriyor. Bu bağlamda Smart Contracter, şu açıklamayı yapıyor:

2023’ün ilk çeyreğinde ETH/BTC paritesi 0,062 BTC’ye ulaşırsa, bu büyük bir alım olacak. Bu, önümüzdeki yıl için sabırsızlıkla beklediğim işlemlerden biri. Yine de kesinlikle birkaç ay sürecek.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Analist, bu sonuca Elliott Wave teorisini kullanarak ulaşıyor. Teori, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımına dayanıyor. Grafiğine göre Smart Contracter, Mart 2023’e kadar ETH/BTC’nin 0,09 BTC’nin (1.544 dolar) üzerine çıkacağını öngörüyor. Bu fiyat seviyesinin en son Ocak 2018’de görüldüğünü belirtmek gerekiyor.

“Lider altcoin, lider kripto olma yolunda!”

Analist ayrıca, lider altcoin Ethereum’un bir sonraki boğa piyasasında Bitcoin’i çevireceğini iddia ediyor. Smart Contracter’a göre Ethereum, piyasa değerine göre lider kripto olacak. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

ETH, hala çok yıllı bir yükseliş eğiliminde ilerliyor. Bir sonraki döngüde BTC’yi çevirdiğini görmek için kesinlikle dahil olmak istiyorum.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Bu arada analist, kısa vadede Ethereum’un 1.300 dolar civarındaki direncini kıracağını tahmin ediyor. Basın zamanında Ethereum, günlük bazda %4,05 artışla 1.319 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla, bugünkü kripto rallisinde Ethereum analistin bahsettiği direnci kırdı.

“Litecoin, USD ve BTC paritelerinde yükseliş eğiliminde”

Smart Contracter ayrıca, peer-to-peer ödeme ağı Litecoin’i (LTC) yakından izliyor. Analist, Litecoin’in şu anda hem USD hem de BTC paritelerinde yükseliş eğiliminde işlem gördüğünü söylüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC ve ETH gibi ben de bu yapının geri alınması konusunda LTC’ye geri döndüm. LTC/BTC paritesi, ayrıca dört saatlik grafikte yükseliş eğiliminde bir boğa bayrağı dikmiş gibi görünüyor. Bu yüzden bir sonraki yükselişte BTC’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında altcoin, günlük bazda %2,41 artışla 77,67 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir