Bitcoin 44.000 Doları Aşarken Binance Çöktü: İşte Son Durum

Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını duyurmasının ardından teknik sorunlarla karşı karşıya kaldı. Elektrikli araç devi Tesla’nın Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını duyurmasının ardından Bitcoin fiyatı geçtiğimiz saatte patladı. Ancak, devasa dalgalanma ve belki de artan ilgi, Malta merkezli borsa Binance için teknik zorluklara neden oldu.

Kriptokoin.com olarak bugün Elon Musk’ın Tesla’sının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu forma göre Ocak 2021’de 1.5 milyar dolarlık BTC tahsis ettiğini bildirmiştik. Doğal olarak, dünyanın en güçlü şirketlerinden birinin bu kadar büyük bir varlık tahsisi fiyatını etkiledi. Sonraki dakikalarda BTC değerine neredeyse 6.000 dolarlık değer ekledi. Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 doları aştı ve neredeyse 45.000 dolarlık yeni bir rekora imza attı.

Bu gelişmeler, önde gelen kripto borsası Binance için beklenmedik sorunları da beraberinde getirdi. Şirket, Twitter hesabında “bazı geçici sorunlar yaşandığının farkındayız” dedi ve “ekibimiz bu sorun üzerine çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, sorunların “gelen yoğun trafikten” kaynaklandığını açıkladı. Gecikmelerin sadece bazı bölgelerde görüldüğünü kaydeden CZ, her şeyin bir an önce çözülmesi gerektiğini savundu.

Binance CEO’su ayrıca, “her şeyin Elon yüzünden” olduğuna inanıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, özellikle aşırı dalgalanma dönemlerinde fonlarına anında erişim bekledikleri için bu durumdan mutlu değillerdi. Popüler İngiliz Youtuber KSI bile Twitter’da bu sorundan şikayetçi oldu.

Musk, Twitter profilini yalnızca “Bitcoin” kelimesi içerecek şekilde güncellediğinde de benzer bir fiyat hareketi yaşanmıştı. Fiyat tekrar parabolik hale geldi ve Binance, Kraken ve Bittrex teknik zorluklarla karşılaştı. Ancak durum tüm platformlarda çözüldü.

Bitcoin borsası Binance’te son durum

Yazım sırasında Binance’te görünen sorun çözülmüş duruyor.

Nihai sistem ölçeği şu anda etkinleştiriliyor ve çoğu kullanıcının şu an mobil uygulamaya ek olarak http://Binance.com adresine erişim sağlıyor olması gerekiyor.

Teknik ekip son kontrolleri yapıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir