Dev Altın Üreticisinin CEO’su, Altın ve Bitcoin Piyasasını Yorumladı!

Agnico Eagle CEO’su Sean Boyd, Bitcoin ve altın ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuyor. Sean Boyd, Bitcoin’in altın’ın yerini asla alamayacağına inanıyor. Ayrıca Sean Boyd, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının rezervlerine altın eklediğini de vurguluyor.

Agnico Eagle CEO’su: Bitcoin, altın için varoluşsal bir tehdit oluşturmuyor!

Kanada’nın önde gelen altın üreticisi Agnico Eagle’ın CEO’su Sean Boyd, Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda kritik öngörüler paylaştı. Sean Boyd, Bitcoin‘in altın’a varoluşsal bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor.  Aslında Sean Boyd, parlak metalin yerini hiçbir zaman hızla büyüyen dijital versiyonunun almayacağına inanıyor. Agnico Eagle CEO’su, Bitcoin’i altın’a rakip olarak kabul ederken, likiditesinin aslında çok düşük olduğuna dikkat çekiyor:  

Bence bu konuşmaları yapmanız gerekiyor ama Bitcoin’deki likiditeye bakıyorsunuz… Küçük bir pazar.

Bu arada Sean Boyd, altın’ı binlerce yıldır var olan çok büyük ve likit bir pazar olarak öne sürüyor. Agnico Eagle CEO’su konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, uzun yıllar boyunca güçlü bir servet deposu portföyü çeşitlendiricisi olma yeteneğini kanıtladı. Hala insanların portföylerinde önemli bir rol oynuyor. Bu, dijital para birimleri açısından başka bir seçenek olduğu için ortadan kalkmayacak.

Sean Boyd: Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları rezervlerine altın’ı ekliyor

Ayrıca Agnico Eagle CEO’su, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının rezervlerine altın eklediğini ve altın’da potansiyel gördüklerini vurguluyor. Bitcoin’in piyasa değeri, altın’ın sadece bir kısmını temsil etse de hızla yükseliyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, en büyük kripto para son zamanlarda ilk kez 900 milyar doları gölgede bıraktı. 

Altın’ın piyasa değerinin 10 trilyon doları aştığı tahmin ediliyor. Tesla’nın Bitcoin’i rezerv para birimi olarak benimsemesiyle birlikte, artık BTC’nin ciddi bir altın rakibi olarak görüldüğü kesin. BTC, 2021’de önemli kazançlar sağlamak için mücadele ederken sarı metale karşı tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeye devam ediyor. Bir Bitcoin, yazım sırasında 26 ONS altın değerinde. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir