Corona Virüsü Günlerinde Hayatta Kalma Mücadelesi: İnternet Kafe Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Corona virüsü günlerinde Bitcoin madenciliği zor günler atlatmanıza yardımcı oluyor. Sıkı mesafe kuralları hayatımızın her alanında. Bu nedenle bazı işletmeler kapalı. İnternet kafeler de öyle.

Bitcoin Madenciliği

Vietnam’da bulunan Computer Star isimli bir internet kafe corona virüsü günlerinde hayatta kalmak için bir çözüm buldu: Bitcoin madenciliği yapmak.

Tom’s Hardware’in haberine göre, salgınla ilgili kısıtlamalar nedeniyle kafe kapılarını kapattı. Ancak işletme sahibi GeForce RTX 3080 grafik kartı filosunu madencilik odaklı kripto para birimlerini çıkarmak için kullanıyor.

Fiyatın artmasıyla birlikte Ethereum madenciliği kârlı bir hal aldı. Bu nedenle GPU madenciliği yeniden gündeme geldi. Geçen hafta, Çin’de yüzlerce üst düzey oyun odaklı dizüstü bilgisayarından oluşan bir madencilik çiftliği görüldü.

Computer Star, iş modelini yalnızca geçici olarak değiştirdi. Pandemi kuralları kalkar kalkmaz müşterilerini bir kez daha karşılamayı planlıyor.

Çok yüksek madencilik kârlarının da sonsuza dek sürmesi beklenmiyor. Çünkü bu durum 2018 ayı piyasası öncesinde sektörde büyük yatırım yapanlar için acı bir ders oldu.

Madenciler Artıyor

Geçen hafta, Bitcoin madencileri 354 milyon doların üzerinde kâr elde ettiler. Bu rakam blok ödülünün iki kat daha yüksek olduğu 2017’nin sonlarında belirlenen rekordan daha yüksek.

Blockchain.com verilerine göre, sadece 13 Şubat’ta 54 milyon dolar kâr elde ettiler.

Bu arada, Ethereum madencileri geçen ay 800 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Ancak bu meblağın yüzde 40’ı ağ ücretlerinden geldi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir