Dubai Merkezli Firma Varlığının Yüzde 75’ini Bitcoin Yatırımına Ayırdı

Dubai merkezli halkla ilişkiler şirketi Falcon Corporate Services FZC, kurumsal hazinesinin %75’ini Bitcoin (BTC)’e yatırdı. Tahsis, yakın zamanda dijital varlık ticareti şirketi BCB Group tarafından başlatılan kripto odaklı bir hazine hizmeti olan BCB Treasury aracılığıyla yapıldı. Hizmet, çeşitli şirketlerin bilançolarına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarına, saklamalarına ve yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

BCB Treasury CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, çıkış noktasına Falcon Corporate Services’ın yeni hizmetin ilk müşterisi olduğunu söyleyerek; satın alımın “birkaç milyon dolar” olduğunu ekledi. Bu arada, şirket birkaç başka müşteriyi de bünyesine alıyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere sadece geleneksel finans alanında çalışan birçok şirket, özellikle teknoloji devi Tesla’nın BTC’ye yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımı açıklamasının ardından son zamanlarda gözlerini BTC’ye çevirdi.

Decrypt’te yer alan bir habere göre Litecoin kurucusu Charlie Lee, “Dünyanın en zengin adamının Bitcoin’e inanması ve Tesla’nın hazinesinin %7’sini BTC’ye yatırması, bir dönüm noktası. Elon Musk ve Tesla’nın bunu yaptığını gördükten sonra daha fazla güven duyacaklarından dolayı; tonlarca şirket, bu satın alımı takip edecek,” ifadelerini kullandı.

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin (BTC) en çekici varlık

Tesla’dan önce, halka açık iki ABD şirketi devasa Bitcoin yatırımları yapmıştı: Ödeme şirketi Square ve ticari istihbarat şirketi MicroStrategy. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, daha önce Bitcoin’in (BTC) koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik kargaşanın ortasında yatırım yapmak için en çekici varlık olduğunu söylemişti. Saylor, 3 Şubat’taki Binance Blockchain Haftası sırasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Volatiliteyi önlemek isteseydik, parayı elimizde tutabilirdik. Ancak 10 yıl içinde değerimizin %75’ini kaybedebileceğimizden %90 emin olurduk, değil mi? Bu, istikrarın bedeli. Volatilite, değer kazanmak için karşılığında ödediğiniz bir bedeldir.”

MicroStrategy, 2020’nin sonlarından bu yana 71.000’den fazla Bitcoin’i (BTC) toplam 1.145 milyar dolara satın aldı. Bu noktada bazı uzmanlar, şirketin giderek borsada işlem gören bir Bitcoin fonuna dönüştüğünü iddia ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir