Altın Piyasasında Devrim: Türk Yatırımcılara Dijital Altın!

Yüzden fazla kripto paranın listelendiği Türk Bitcoin ve altcoin alım satım platformu Bitexen, Türkiye’de ilk olan bir teknolojiyi kullanıcılarına sunuyor. Ponte Global ile Bitexen Teknoloji A.Ş. arasında yeni bir ortaklık kuruldu. Fiziki altın’a dayalı dijital altın GOLDp artık Bitexen’de listeleniyor.

Fiziki altın’a dayalı dijital altın GOLDp artık Bitexen’de listeleniyor!

Ponte Global ile Bitexen Teknoloji A.Ş. arasında imzalanan iş birliği neticesinde, fiziki altına dayalı dijital altın GOLDp artık Türk Bitcoin ve altcoin alım satım platformu Bitexen’de listeleniyor. Bitexen Teknoloji A.Ş., Bitexen borsasının kullanıcılarına Ponte Global ile altın piyasasını değiştirecek yeni bir teknoloji sağlamak üzere bir iş birliğine gitti. Bitexen Teknoloji A.Ş, PonteGold (GOLDp) Token üretim sürecinin teknolojik partneridir. Bu yeni teknoloji ile günümüz altın piyasalarında karşılaşılan istikrar, likidite ve saklama sorunlarına bir çözüm olarak altın yatırımcılarına Türkiye’de ilk olan bir teknoloji sağlamış olacak.

Ethereum Blockchain’i üzerinde akıllı kontratlar ile oluşturulan GOLDp; 1 gram altın’ın yüz parçaya bölünmesi ile oluşan parçalara eşit. Böylece, 100 GOLDp sahibi bir yatırımcı 1 gram altına denk gelen dijital varlığa sahip olmuş olacak. Oluşturulan dijital varlığın karşılığı altın’lar, Golden Global Bank aracılığıyla teminat altına alınacak olup Golden Global Bankası Loco London muhabir banka hesaplarında veya Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’na ait kasada fiziksel olarak tutulacak.

Bitexen’de 102 kripto para ve 5.151 işlem çifti bulunuyor

Toplamda 102 kripto para ve 5.151 işlem çifti ile kullanıcılarına hizmet veren Bitcoin ve altcoin alım satım platformu Bitexen, hayata geçirilen bu iş birliği kapsamında önemli yeniliklere imza atıyor. Bitexen yatırım ve alım satımı yapmak isteyen kullanıcılarına anında ve kolaylıkla 7/24 altın alabilme, satabilme ve saklayabilme olanağı sağlayacak. Bitexen Teknoloji A.Ş., bu anlaşma ile kripto para portföyüne yeni bir boyut kazandırmış oldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir