Türkiye’de Bir İlk: Bir İnşaat Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!

Dünya çapında Bitcoin ve altcoin’lere olan kurumsal ilgi artıyor. Türkiye’de kripto para piyasasına önemli etkisi olan bir ülke. Çünkü yapılan araştırmalara göre, Türkiye çok sayıda kripto para yatırımcısına ev sahipliği yapıyor. Kripto para birimlerini geleceğin ticaret aracı olarak tanımlayan Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş, Türkiye’de bir ilk olarak, Bitcoin ile gayrimenkul satışı yaptıkları kampanyalarını açıkladı.

Önemli gelişme: Bir inşaat projesi ilk kez Bitcoin ile satılıyor!

Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş, Türkiye’de bir ilke imza attıklarını açıkladı. Emel Akbaş, kısa süre önce Bitcoin ile gayrimenkul satışı yaptıkları kampanyalarını açıkladı. Pandemi ile birlikte hızlı bir dijitalleşmenin içerisinde hayatın her alanında devrim geçirildiğini belirten Emel Akbaş, şunları söyledi:

Kripto paranın önümüzdeki yıllar içerisinde daha çok hayatımıza gireceğini biliyorduk. Yıllar içerisinde tüm gayrimenkul satışlarının bu tür para birimleri ile yapılacağını öngörüyoruz. Bununla ilgili de bir süredir ekibimizle konu ile ilgili çeşitli alt yapı çalışmaları ve Bitcoin ile gayrimenkul satışı yapılabilecek online platform hazırlıklarını yapıyorduk. Ancak kripto paranın bir anda Dünya’nın gündemine oturması ile birlikte biz de planlarımızı erkene çektik. Bugün itibariyle Türkiye’de ilk olarak, satışını yürüttüğümüz 2D İstanbul İnşaat tarafından Büyükçekmece – Mimaroba’da hayata geçirilen Flowers Park projemizde Bitcoin ile gayrimenkul satışına başlıyoruz. Son yıllarda turizmden gıdaya, tekstilden eğitime kullanım alanı iyice yaygınlaşan kripto para birimleri ile 3 Bitcoin’den başlayan fiyatlarla artık yepyeni bir ev almak mümkün olabilecek. Danışmanlık yaptığımız diğer gayrimenkul işlemlerinde de hizmet bedelimizi kripto para olarak ödeme imkanı sağlayan öncü emlak ofislerindeniz.

Emel Akbaş

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Türk Bitcoin ve altcoin piyasasına yönelik diğer önemli gelişmeleri öğrenmek için “Türkiye’den Manzaralar: Bu Altcoin’den Almak İçin Arabasını Satıyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir