“Mükemmel Bir Fırtına Geliyor!”: İşte Epik Altın ve Gümüş Tahminleri

Altın fiyatları, son günlerde baskı altında olmaya ve gümüş’ten daha da ayrışmaya devam ediyor. Platin, kendi ticaret dünyasında kalıyor ve 7 yılın en yüksek seviyesi olan 1.300 doların üzerinde işlem görüyor. Peki altın ve gümüş fiyatlarında sırada ne var? Yatırımcıları neler bekliyor?

Peter Marrone: Altın fiyatları yükselecek! Gümüş altın’dan daha çok artacak

Yamana Gold yönetim kurulu başkanı Peter Marrone, değerli metallerin mevcut ekonomik ortamda yükselemediğini belirtiyor. Ayrıca Peter Marrone, bir sonraki boğa koşusunda gümüş’ün altın’dan daha iyi performans göstereceğini vurguluyor. Peter Marrone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sarı metal’in fiyatının kısa vadede nerede olacağını tahmin etmek benim için zor. Ancak bu tartışmada bir spekülasyon unsuru olduğunu da belirtmek istiyorum. Orta vadede ve uzun vadede altın’ın fiyatlarının bugün olduğundan daha yüksek seviyelere çıkmadığını düşünmek zor. Ve dünyadaki parasal teşvik, devlet borcunun GSYİH’ye miktarı ve mali teşvik miktarı göz önüne alındığında fiyatlar muhtemelen artacak. Bunun altın fiyatı için mükemmel bir fırtına olduğunu söylüyorum. Daha yüksek seviyelere çıkacak…

Todd ‘Bubba’ Horwitz: Altın çökme tehlikesi altında! Gümüş ise yükseliş trendinde

Popüle emtia analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre,  piyasadaki trendler açık: Altın düşüş trendinde ve çökme tehlikesi altında, gümüş ve platin ise yükseliş trendlerinde kalıyor.  Şimdilik analiste göre, izlenecek kritik seviye 1.800 dolarlık seviyedir. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre, bu seviyenin altında bir kapanış 1.750 dolar ve 1.700 doları gündeme getirecek. Analiste göre, gümüş 30 doların üzerine çıkabilirse, yarışlara kapalı olabilir. Analiste göre, platin ise 1.400 doları hedefliyor. 

Analiste göre, bu günlerde trendde kalacağız ve altın/gümüş oranının düşmeye devam edeceğini göreceğiz: bugün itibariyle 65. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre, tahvil ve altın piyasalarının yüzeyinin altında çok daha büyük bir hikaye var. Analiste göre, FED’den dahiler bize enflasyon olmadığını söylemeye devam ederken, tahviller aynı fikirde değil. Analist, enflasyonun FED’in modası geçmiş izleme yönteminin sonucunun çok üzerinde olduğunu vurguluyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir