Önemli Dönüm Noktalarını Bildi! İşte İddialı Altın ve Bitcoin Tahmini

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yine önemli öngörülerde bulundu. Mike McGlone, Bitcoin tutmadan altın’a yatırım yapmanın yatırımcıları piyasa risklerine maruz bırakabileceğini söylüyor. Mike McGlone, Bitcoin’in her altın yatırımcısının portföyünde olması gerektiğini öne sürüyor.

Mike McGlone: Altın tek başına bir güvenli liman olarak yetersiz!

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Stansberry Research ile yaptığı yeni bir röportajda, hızla dijitalleşen bir dünyada, sarı metalin kendi başına bir güvenli liman olarak yetersiz olduğunu söylüyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dijitalleşen bir dünyada ileriye baktığımda, Bitcoin’in altın’a rekabet kattığını görüyorum. Ancak Bitcoin‘in aslında aynı kovada olması gerektiğini görüyorum,çünkü sadece altın’ı tutuyorsanız, Bitcoin olmadan biraz çıplak olduğunu hissediyorum.

Mike McGlone: Bitcoin altın’ın yeni versiyonu! Bu yüzden portföylerde olmalı

Emtia stratejisti Bitcoin’in “altın’ın yeni versiyonu” olduğunu vurguluyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ı dört gözle bekleyen herkes için en önemli risk, Bitcoin ile eşleştirilmemişse altın pozisyonlarını biraz çıplak görmemdir. Çünkü Bitcoin, altın’ın yeni versiyonu. Ve bunu görüyorum, hissediyorum. Ve göstergelerin çoğu bu akışların bu yönde gittiğini gösteriyor. Eski koruyucu altın böceklerinden ve altın fonlarından bazıları Bitcoin’e yöneldi. Mantıklı. Demek istediğim, geleceğe bakalım…

Mike McGlone: Bitcoin volatilitesi diğer varlıklarla karşılaştırıldığında en düşük seviyede

Mike McGlone ayrıca, lider kripto paranın şu anda altın’ın kırk yıl öncesinde olduğu gibi aynı volatilite seviyelerine sahip olduğuna dikkat çekiyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu yüzden insanlar Bitcoin dalgalanmasının yüksek olduğunu söylediğinde, evet eminim sadece 10 yıl oldu. Demek istediğim, altın zamanın başından beri ortalıkta. Ve Bitcoin’in yıllık oynaklığı şu anda 50 civarında. Bu, daha uzun vadeli bir ölçü ve bu, altın’ın 1980’de o kadar büyük bir ralli yaşadığı sırada işlem gördüğü volatilite seviyelerinin aynısı. Bu yüzden, bana göre insanlar, Bitcoin değişkendir denildiğinde, eminim her zaman yeni zirvelere çıkıyor. Başına gelen birçok benzersiz şey var. Ancak diğer varlıklarla karşılaştırıldığında oynaklık şimdiye kadarki en düşük seviyede…

İşte Mike McGlone’ın başarılı tahminleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleride mevcut.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir