Morgan Stanley Ekonomistleri: Altın Fiyatları 2021’i Bu Seviyelerle Kapatacak!

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, piyasayı yorumladı ve altın fiyatları için kritik tahminlerde bulundu. Andrew Sheets, enflasyonun 2021’de artması bekleniyor olsa da altın fiyatlarının mevcut seviyelerden daha da düşeceğini tahmin ediyor.

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti: Altın fiyatları mevcut seviyelerden daha da düşebilir

Morgan Stanley’in ekonomistleri ABD enflasyonunun önümüzdeki iki yıl içinde %2’nin biraz üzerinde artacağını tahmin ediyor. Dolayısıyla bu Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets’e göre, altın’ın en uygun göründüğü enflasyon için kontrolden çıkmış bir senaryo değil. Andrew Sheets konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Altın, anlatının önemli olduğu bir varlıktır. 2021’de salgın iyileşmeye hazır görünüyor. Ekonomik veriler gelişiyor. Siyaset daha sakin hale geldi. Ve faiz oranları yükselmeye başlıyor. Altın, ekibimin yürüttüğü daha nicel, varlıklar arası yaklaşımlarda düşük puan alıyor. Altın’ın getirisi, özellikle diğer emtialara göre düşük. Değerlemesi özellikle çekici değil. Fiyat ivmesi zayıf, yani düşen mallar genellikle düşmeye devam ediyor. Ve gelişmekte olan mevcut ekonomik veriler, genellikle altın’ın diğer varlıkların altında performans gösterdiği anlamına geliyor.

Andrew Sheets: Yıl sonuna kadar 1.800 doların biraz altında bir fiyat tahmin ediyoruz

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, açıklamalarının devamında yıl sonuna kadar altın’ın 1.800 dolar/ONS’un biraz altında işlem göreceğini belirtiyor. Ünlü ekonomist, iyileşen enflasyon görünümüne rağmen altın fiyatının daha da düşeceğini vurguluyor. Andrew Sheets konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatlarına gelince, 1.800 dolar/ONS’un biraz altında bir fiyat tahmin ediyoruz. Yıl sonuna kadar bu seviyeleri bekliyoruz. Enflasyon yükselirken bile altın fiyatları, mevcut seviyelerden daha fazla düşüş olduğunu ima ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir