Elon Musk’ın Favori Altcoin’i Dogecoin, Sürpriz Bir Güncelleme Alabilir

Yaratıcısı tarafından “şaka” olarak adlandırılan kripto para birimi Dogecoin, son haftalarda popülaritesini artırdı. Dogecoin fiyatı milyarderlerin, rock yıldızlarının ve YouTuber’ların ilgisiyle beraber yükseldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bir zamanlar “Dogecoin CEO’su” olarak bilinen ve DOGE’u “favori” kripto para birimi olarak adlandırılan Tesla CEO’su Elon Musk; bu hafta “Dogecoin hafife alınıyor,” diye tweet atmıştı.

Şimdi, Dogecoin fiyatı Ocak ayının sonundan bu yana yüzde 600 artarken; uzun süre önce coin’i terk eden geliştiriciler geri döndü. Yaşlanan yazılımı güncellemeyi planlıyorlar.

Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, CoinDesk’e “Popülerleştiğinde dikkatler yeniden canlandı. Para birimini çalışır durumda tutmak istiyoruz,” dedi.

2013’te oluşturulan Dogecoin, son büyük güncellemesini Haziran 2019’da gördü. Şimdi Nicoll, diğer dört geliştirici ile birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirliği ve güvenlik sorunlarını bir yıl içinde ele almak için başka bir büyük güncelleme çıkarmak istiyor.

Nicoll, “Her zaman güvenliğe öncelik vereceğiz. Geliştirmenin tekrar yavaşlamayacağını söylemeyeceğim. Ancak, yazılımın güncel kalmasını sağlamak için her zaman güvenlik sorunları arayışında olacağız,” ifadelerini kullandı.

Dogecoin ralli yapmıştı

DOGE, Ocak ayının sonunda yükselmişti. Bu sırada Reddit’in WallStreetBets ve Telegram grupları aracılığıyla organize edilen GameStop çılgınlığından yararlanılmıştı. DOGE fiyatı 0.8 doların biraz üzerindeki zirvesinden düşse de, 2021’in başlarındaki fiyat seviyesini korudu. Bununla birlikte insanlar, coin’i daha yükseğe çıkarma umuduyla konuşmaya devam ettiler.

Youtuber Jake Paul, Twitter üzerinden “Doge, Bitcoin’in küçük kardeşi. Aynı potansiyele sahipler. Hâlâ erken,” ifadelerini kullandı.

Son haftalarda DOGE fiyatını artırmaya çalışan Youtuber arkadaşı Ben Phillips’i retweet’leyen Paul, “İlk önce Neil Armstrong aya gitti, sırada Doge var,” dedi.

Bu sırada Bitcoin fiyatı arttı

Bu arada, Wall Street’in nihayet kripto para birimlerini benimsemeye başlamasıyla BTC fiyatı; bu hafta sonu 49.000 doların üzerine çıkarak yükseldi.

Forbes’ta yer alan habere göre mali danışma grubu deVere’nin CEO’su Nigel Green şu ifadeleri kullandı:

“Musk tarafından Twitter’da gündeme getirilen Dogecoin de dahil olmak üzere Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki artış; hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ve benimseme seviyeleri nedeniyle dijital para birimlerinin ana akım haline gelmesiyle ortaya çıkıyor.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir