Ripple’dan Yatırımcılarını Sevindiren Hamle! Analist: Kritik Mum Yolda

Ripple (XRP), Cardano (ADA) ile rekabeti yoğunlaşırken dördüncü sırasını geri kazandı. Ripple haftalık bazda yüzde 50’lik bir yükseliş yakaladı. Kripto paranın son günlerdeki performansı yatırımcıları sevindiriyor.

Ripple (XRP), dördüncü sırasını geri kazandı!

XRP, CoinMarketCap’teki 4. sırasını geri aldı. Zor günler geçiren kripto para birimi, bir haftada yüzde 50’nin üzerinde artış göstererek 0,64 dolara kadar yükseldi. Popüler analist Alex Dovbnya’ya göre, XRP şu anda 2021’de ikinci en büyük haftalık mumunu alma yolunda ilerliyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altcoin Temmuz 2014 tarihinden beri ilk defa ilk beşten ayrıldı.

Ripple Labs, Aralık ayı sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edildiğinden beri XRP, dalgalı bir seyir izliyor. İki haftadan daha kısa bir süre içinde, kripto paranın fiyatı SEC davası nedeniyle Şubat başında 0,78 dolara yükselmeden önce yüzde 70’in üzerinde düştü. SEC dava kapsamında XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

SEC davasına rağmen, XRP hala iyi performans gösteriyor

Yasal sıkıntılarına rağmen, XRP hala nispeten iyi performans gösteriyor. Çünkü bazıları Ripple’ın SEC ile olan  yasal savaşını kazanacağına inanıyor. Bazı uzmanlar ise Ripple’ın en azından SEC ile hoş bir Block.one tarzı anlaşma yapmasını bekliyor. Ancak Silikon Vadisi yatırımcısı Jason Calacanis, geçtiğimiz günlerde XRP’nin “açıkça” sıfıra düşeceğini söyledi. Jason Calacanis gibi SEC davasının kripto para birimine büyük bir darbe indireceğine inanan isimler var.

XRP’nin fiyat performansı son günlerde iyileşme belirtileri gösteriyor. Geçtiğimiz ay içinde Cardano, “Mary” hard forkunun piyasaya sürülmesinin ardından Ripple’a ciddi bir rakip olarak ortaya çıktı. İki büyük kripto oyuncusu arasındaki boşluk şu anda 1 milyar doların altında. Öte yandan XRP ivme kazanmaya devam ederse Alex Dovbnya’ya göre, yakında piyasa değeri 32 milyar doları aşan Tether (USDT) stablecoin’ini geride bırakabilir.  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir