Son Dakika Gelişmesi: JPMorgan’dan Bitcoin Sinyali Geldi

CNBC’nin Cuma günü bildirdiğine göre Wall Street devleri, Bitcoin (BTC)’i meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etme konusunda kendi çalışanlarının artan baskısıyla karşı karşıya. Ocak ayında binlerce JPMorgan Chase traderıyla bir Zoom görüşmesine katılan eş başkan Daniel Pinto; kripto para birimi konusunda açık fikirli olduğunu söyledi.

Pinto, küresel pazarlar başkanı Troy Rohrbaugh’a yanıt verirken bu ifadeleri kullandı. Pinto ayrıca, bankanın kendi çalışanlarının kripto para birimine ne zaman dahil olacaklarını git gide daha fazla sormaya başladığını kabul etti.

Pinto, daha sonra yorumlarını açıklarken, bu kararın müşterilerden gelen talebe dayalı olacağını yineledi.

CNBC’ye, “Talep henüz gelmedi, ancak bir noktada olacağına eminin,” dedi.

CNBC’ye göre bu haber, Goldman Sachs’ın 2 Şubat’ta Mike Novogratz ile kurumsal kripto yatırım şirketi kurucusu Galaxy Digital’ın Bitcoin, Ethereum ve daha fazlasını tartıştığı özel bir foruma ev sahipliği yapmasının hemen ardından ortaya çıktı.

JPMorgan, kripto meraklıları tarafından genellikle ana akım finans şirketleri arasında kriptoya en kuşkuyla bakan şirketlerden biri olarak görülüyor. Bunun sebepleri arasında 2017’de CEO Jamie Dimon’ın Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak etiketlemesi bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir