Analist: “Fiyat Düşerken En Zengin Cüzdanlara Bitcoin Akmaya Devam Etti”

Bitcoin (BTC) önceki seansta yeni bir rekor kırdıktan sonra Pazartesi günü düştü ve günlük işlemciler arasında kâr alma hissiyatında bir artışa işaret etti.

Bu analoji, Twitter’da bir xCeaser isimli analistin paylaştığı istatistiklerde görüldü. Anonim kişi, sırasıyla yeni oluşturulan ve aktif Bitcoin adreslerinin sayısında yüzde 11,5’lik ve yüzde 12’lik bir düşüş kaydetti. Öte yandan 1.000’den fazla Bitcoin’i olan cüzdanların sayısı yüzde 0.11 arttı.

Analist, şunları söyledi:

“Büyük para, piyasa sarsılırken dipten satın alıyor. Her zamanki gibi.”

Bitcoin ayılarına karşı dayanıklılık

BTC/USD kuru, sonraki seanslarda düşmeden önce; Pazar günü, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.700 dolara yükseldi. Pazartesi gününe girerken ise parite, 45.850 dolar civarında düşük bir seans oluşturdu. Ardından yukarı yönlü hareketlenip 48.000 doları geri aldı.

NewsBTC’de analizlerini paylaşan Yashu Gola’ya göre bu fiyat hareketi gerçekleşirken BTC fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalama (yeşil) ve 50 günlük basit hareketli ortalama (mavi) gibi önemli destek seviyelerinin altına kırmaya çalışırken, öncelikle ayılara karşı direnç gösterdi.

Bu, BTC/USD’nin 50.000 dolara doğru başka bir yükseliş girişimi yapabileceği beklentilerini artırdı. Bu, paritenin elde etmeye çalıştığı ancak ulaşamadığı bir psikolojik hedef. Boğalar, 50.000 doların üzerindeki bir kapanışın fiyatları önümüzdeki seanslarda 65.000 dolara kadar yükseltebileceğine inanıyor.

Sırada yeni bir ATH mi var?

Bitcoin’in düşük bakiyeli cüzdanlardan zengin cüzdanlara transferi, pazardaki uzun vadeli bir büyüme senaryosunu yansıtıyordu. Küçük traderlar, kısa vadeli kârları güvence altına almak için kripto para varlıklarını sattılar. Ancak, BTC’lerini büyük yatırımcılara teslim ettiler.

Ayrı bir grafikte, blockchain analiz platformu CryptoQuant; borsalar tarafından tutulan Bitcoin birimlerinin sayısında bir düşüş kaydetti.

Yukarıdaki görüntü, Bitcoin fiyat eğilimleri ile kripto para birimi borsalarındaki rezervleri arasında keskin bir negatif korelasyon gösterdi. Analiste göre yeterli BTC bakiyelerinin eksikliği, piyasaya yükseliş rüzgarları sağlama eğiliminde. Bunun tersi de geçerli. Bu durum da analistin BTC için yukarı yönlü tahminlerde bulunmasını sağladı:

“Tam anlamıyla satış-tarafından likidite krizi yaşanıyor gözümüzün önünde. Elindekini Elon’a veya Saylor’a satma. En azından bekle ve gelecek ay kaçınılmaz olarak 200.000 dolardan satın alacak olan Apple’a sat.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir