Elon Musk: Dogecoin Balinalarına Ödeme Yapmaya Hazırım!

Tesla’nın CEO’su ve dünyanın en yüksek net değere sahip insanı Elon Musk, bu sabah da Dogecoin (DOGE) tartışmalarına devam etti.

Bugün erken saatlerde, Dogecoin’in eşit olmayan servet dağılımına eleştirilerde bulundu. Kripto balinalarını, coin’i satmaya teşvik etti. Bu tweet, DOGE’u %20 oranında aşağı çekti.

Şimdi ise Musk, hesaplarını geçersiz kılarlarsa balinalara ödeme yapmaya hazır olduğunu tweetledi. Tweet’in altındaki bazı yorumcular, Musk’ın şu anda coin’leri tutan balinaların elinden büyük miktarda DOGE almayı teklif ettiğini varsaydılar. Bazıları ayrıca Musk’ı, DOGE’un fiyatını olumsuz etkilediği ve tweet’leriyle pazarı manipüle ettiği için eleştiriyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Elon Musk, DOGE’dan insanların kripto parası ve dünyanın gelecekteki para birimi olarak bahsetmişti. Musk’ın herhangi bir DOGE’u veya Bitcoin’i olup olmadığı da sorgulanan bir durum. Yine de Musk, her iki coin’i de desteklediğini açıkça tweetliyor.

Ayrıca 8 Şubat’ta Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını; o zamandan beri yatırımının yüzde 40 kazanç getirdiğini açıklamıştı.

Ayrıca bugün gece saatlerinde Musk, balinaların DOGE ile ilgili tek “gerçek sorun” olduğunu söylemişti. Yine balinalara seslenerek şu ifadeleri kullanmıştı:

“BÜYÜK DOGECOİN SAHİPLERİ KRİPTO PARALARININ ÇOĞUNU SATARSA, TAM DESTEĞİMİ ALACAK. TEK GERÇEK SORUN, ŞU ANDA SERVETİN TEK BİR NOKTADA YOĞUNLAŞMASIDIR.”

Dogecoin, bir güncelleme alabilir

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Dogecoin’i terk eden geliştiriciler geri döndü. Yaşlanan yazılımı güncellemeyi planlıyorlar. Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, “Popülerleştiğinde dikkatler yeniden canlandı. Para birimini çalışır durumda tutmak istiyoruz,” dedi.

2013’te oluşturulan Dogecoin, son büyük güncellemesini Haziran 2019’da geçirmişti. Şimdi Nicoll, diğer dört geliştirici ile birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirliği ve güvenlik sorunlarını bir yıl içinde ele almak için başka bir büyük güncelleme çıkarmak istiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir