Altın Analisti: Bu Gelişmeler ve Seviyeler Altın’ın Kaderini Belirleyecek!

Altın (XAU/USD) geçen hafta her iki yönde de belirleyici bir hareket yapmakta zorlandı. FXStreet’in altın analisti Eren Sengezer, kısa vadeli teknik görünümü değerlendiriyor. Analiste göre, satıcılar şimdi tehdit altındaki 1.800 dolarlık destekle kontrol altında kalıyor.

FXStreet’in altın analisti: Bu verileri ve seviyeleri altın fiyatları için izleyin!

FXStreet’in altın analisti Eren Sengezer, altın piyasasını yorumladı ve tahminlerini paylaştı. Eren Sengezer’e göre, yatırımcılar Salı günü Euro bölgesi ve Almanya için ZEW Anketi, Ekonomik Duyarlılık raporları ve euro bölgesi için dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) rakamlarını yakından izleyecek.

Bu veriler euro bölgesi ekonomisinde daha fazla zayıflığa işaret ederse analiste göre, dolar yatırımcıları çekmeye başlayabilir. Bu durum Eren Sengezer’e göre, XAU/USD paritesi üzerinde baskı oluşturabilir. Eren Sengezer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ocak ayı perakende satış verileri ABD ekonomik raporunda yer alacak. Pazar konsensüsü, Aralık ayındaki %0,7 daralmasının ardından %0,7 artışa işaret ediyor. Beklenenden daha iyi bir baskı, USD’nin rakiplerini geride bırakmasına yardımcı olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde FOMC, Şubat ayı toplantısının tutanaklarını yayınlayacak. Olumsuz tarafı, 1.800 dolar (psikolojik seviye) ilk destek olarak görülebilir. Bu seviyenin altındaki bir günlük kapanış, 1.785 dolardan (4 Şubat’ın en düşük seviyesi) 1.765 dolara (30 Kasım’ın en düşük seviyesi/Aralık ayındaki rallinin başlangıç ​​noktası) doğru ek kayıplar için kapıyı açabilir.

Eren Sengezer: Günlük 1.800 doların altında kapanışla ek kayıplara maruz kalacak!

Analiste göre, yükseliş yönünde ilk direnç 1.845 dolara denk geliyor (Fibonacci en son yükseliş trendi/20 günlük SMA’nın %61,8 geri çekilmesi). Eren Sengezer’e göre, altın bu engeli aşmayı başarsa bile, alıcılar fiyat 1.855 doların (200 günlük SMA) üzerine çıkmadığı sürece geri dönmek için tereddüt edebilir.

Son olarak analiste göre, 1.870 dolar civarındaki 100 günlük SMA’nın bir sonraki dinamik direnç olarak hareket etmesi muhtemel. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla sarı metal tahmini için “Altın Fiyatları Bu Hafta Nasıl Hareket Edecek? 2 Usta Analist Seviyelerle Açıkladı”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir