“Altın Fiyatları Satış Zirvesi Görebilir!”: 3 Analist Bu Seviyeleri Bekliyor

Altın fiyatları, Ağustos 2020’den beri düşüş trendi içinde yer alıyor. Yatırımcılar da sarı metalde düşüş eğilimi gösteriyor. Altın analistleri ise fiyatlarda daha fazla düşüş bekliyor. İşte analistlerin altın piyasası için beklediği seviyeler…

AG Thorson: Altın fiyatları 1.700 dolara yaklaşıyor

Altın teknik analisti AG Thorson’a göre, piyasada önümüzdeki günlerde bir satış zirvesi görebiliriz. AG Thorson’a göre, altın’ın COVID öncesi en yüksek seviyesi olan 1.700 dolara yaklaştığını belirtmek önemli. Analist, basılan trilyonlarca dolar göz önüne alındığında ise fiyatların bu düşük seviyelerde uzun süre kalacağını düşünmüyor.

COVID-19 öncesi altın değeri 1.700 dolar civarındaydı ve bu, ABD ayda 1 trilyon dolar basmaya başlamadan önceydi. Bu alana yakın herhangi bir düşüş, analiste göre uzun vadeli bir satın alma fırsatı olarak kabul edilir. Altın fiyatları analiste göre, 1.700 dolar ile 1.765 dolar arasında büyük bir desteğe yaklaşıyor. Analist, önümüzdeki günlerde piyasada bir dip bekliyor.

Altın stratejisti Paul Robinson: Altın uzun vadeli desteği kırmakla tehdit ediyor

Altın stratejisti Paul Robinson’a göre, altın fiyatı uzun vadeli desteği kırmakla tehdit ediyor. Analiste göre, 1.764 doların altındaki ticaret başka bir büyük etkene yol açabilir. Şu anda analiste göre, görünüm altın için 1.764 dolarlık seviyeyi tutamayacak kadar kötü görünmüyor. Ancak analiste göre, daha fazla yargıya varmadan önce bu seviyenin gerçekten kırılıp kırılmadığını görmemiz gerekecek. 

Haftalık kapanış 1.764 doların altında gerçekleşirse, analiste göre altın’da negatif ticaret eğilimini devam edebilir. Paul Robinson’a göre, alt destek şu anda 1.700 civarında bulunuyor. Ancak uzun vadeli desteğin altındaki bir kırılma analiste göre, görünümü tamamen düşüşe çevirmiyor.

Kshitij Purohit: Önümüzdeki oturumlarda ciddi düşüşler olabilir

CapitalVia Investment Advisor’da emtia lideri olan Kshitij Purohit’da altın fiyatlarında düşüş bekliyor. Kshitij Purohit’a göre, kritik destekler ihlal edilirse önümüzdeki oturumlarda ciddi düşüşlere yol açabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir