Bu Ülke Turizm Endüstrisinde Kripto Kabulünü Artırmaya Çalışıyor

Tayland’ın turizm otoritesi, turizm endüstrisine kripto para birimini tanıtmak istiyor. Aynı zamanda hamle kripto para birimlerine sahip olan turistleri ülkeye çekmenin bir parçası.

Tayland Turizm Ajansı Japon Kripto Gezginlerini Hedefliyor

Bangkok Post gazetesine göre ülkenin Turizm ve Spor Bakanlığı’na bağlı Tayland Turizm Otoritesi (TAT), gelişen kripto para birimi sektöründen yararlanmayı planlıyor. TAT’ın ilk planı, kripto para birimi olan Japonya’dan turistleri çekmek.

Turist acentesi, Teknoloji Geliştirme Derneği (Tayland-Japonya) ile yapılan bir toplantının ardından turizm endüstrisine Bitcoin’i tanıtmaya karar verdi. TAT, kripto para birimini turizm destinasyonlarına entegre etme olasılığı üzerine de araştırma yapıyor.

Dijital paraları benimseme planlarının bir parçası olarak, TAT’ın yeni adımlar atması söz konusu. Buna göre TAT merkez bankası, oteller, tur operatörleri ve diğer paydaşlarla bağlantı kuracak.

Japonya Neden Hedef?

Bu arada, ajansın Japonya’yı hedeflemesinin önemli bir nedeni var. Japonya dünyanın en çok sayıda Bitcoin sahipliğinin olduğu ülke. Planlanan girişim hakkında yorum yapan TAT başkanı Yuthasak Supasorn konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Ülkeyi kripto para piyasasına hazırlayabilirsek bu durum, yüksek harcama yapan turistlerden, özellikle de genç ve varlıklı nesillerden daha fazla fırsat çekmeye yardımcı olacaktır.”

Tayland’ın turizm endüstrisi, COVID-19 salgınının başlamasıyla büyük bir darbe aldı. Sektörü canlandırmak için Taylandlı yetkililer dijital teknolojiye ve temassız protokollere öncelik veriyor.

Ayrıca, TAT 1,2 trilyon baht gelir hedefi belirledi. Diğer taraftan 2021’in 3. çeyreğinde uluslararası seyahatleri artırmayı planlıyor.

Şubat ayının başlarında, Taylandlı düzenleyiciler perakende dijital para ticareti için yeterlilik kriterleri oluşturma planlarını duyurdular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir