Ethereum Kritik 2.000 Dolar Seviyesini Aştı, Bitcoin Rekor Kırdı!

Piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital varlık olan Ethereum (ETH), 20 Şubat’ta Asya’nın erken saatlerinde 2.000 doların üzerine çıktı ve 2.042 dolarlık yeni bir rekor kırdı. Bitcoin ise 56.000 doların üzerine çıktı. Yazım sırasında ETH/USD, yılın başından bu yana %200, son 24 saat içerisinde ise %5’in üzerinde kazanç elde ederek 2.000 dolardan el değiştiriyor. Ethereum’un piyasa değeri 230 milyar doları aşarken, ortalama günlük işlem hacmi 40 milyar doları aştı.

Ethereum, büyük bir yükseliş trendinin eşiğinde

İkinci en büyük dijital varlık, CME’de başarılı bir şekilde ETH vadeli işlemlerinin başlatılması ve artan kurumsal talep dahil olmak üzere bir dizi olumlu temel gelişme tarafından yönlendiriliyor.

Fundstrat Global Advisors analistler, ETH’nin fiyatının sonunda 10.000 doların üzerine çıkacağı büyük bir yükseliş eğiliminin eşiğinde olduğumuzu söylüyor. Rapor, DeFi projelerinin ezici çoğunluğu Ethereum blockchain’i üzerine inşa edildiğinden, hızla büyüyen bir merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinin ETH’nin güçlü büyümesi için etkili olacağına işaret ediyor.

Bunun dışında ortaya çıkan eşsiz token (NFT) endüstrisi de ETH büyümesini besliyor. NFT sektöründeki işlemlerin toplam değeri 2020’de yaklaşık %300 büyüme kaydetti. Bu trendin de devam edeceği düşünülüyor.

Bitcoin fiyatı da rekor kırdı

NonFungible.com ve L’Atelier BNP Paribas tarafından yapılan araştırmaya göre, sektör 2021’de sanal ekonominin önemli bir itici gücü olacak. Kripto para piyasası ise genel olarak yükselişte. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 19 Şubat’ta 56.000 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, piyasa değeri tarihte ilk kez 1 trilyon doları aştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir