1.700 Doların Altına İnen Ethereum İçin Düşüş Devam Edecek mi? İşte Uzman Görüşü

Ethereum (ETH) bugün 1.600 doların altına düştü ve %10 oranında dik bir düşüş yaşadı. Coin, aylık en düşük seviyeye ulaştığı için Bitcoin’e karşı da mücadele ediyor. ETH, direnci 2000 dolardan kırmayı ve fiyat kanalının üst sınırına ulaşmayı başardığı için hafta sonu yükseklere çıkmıştı. Maalesef, boğalar günlük mumu 1960 dolarlık direncin üzerinde kapatamadı ve bu da piyasanın devrilmesine ve aşağı inmesine neden oldu.

Bu sırada, Çinli gazeteci Colin Wu, bazı Ethereum (ETH) zincir üstü ölçümleri hakkında yükseliş görüşünü paylaştı. Ethereum, 1.800 doların altına gerilemiş olsa da, bu nedenle, devam eden trend olumlu kalıyor.

Yatırımcılar borsalardaki Ethereum (ETH) likiditesini tüketiyor

Wu, geçtiğimiz günlerdeki fiyat artışına rağmen tüm borsa likidite indikatörünün tarihsel olarak düşük seviyelere düştüğünü fark etti. Merkezi borsalarda mevcut olan likidite tedariki, Eylül 2020’den beri düşmeye devam ediyor. Özellikle 2021’de bu süreç hızlandı.

Ethereum (ETH) fiyatı ilk kez 1.900 dolar seviyesini geçtiğinde, borsaların rezervlerinde sadece 20 milyon Ethereum (ETH) kaldı. Böylece bu indikatör, 6 ayda yüzde 20’den fazla düştü.

ETH, 2.000 dolarlık direnç seviyesinde acımasızca reddedildi. Tasfiye hesaplayıcılarına göre 340 milyon dolarlık uzun pozisyon, kısa sürede tasfiye oldu.

Dolayısıyla, bu tasfiye, ETH’nin dört haneli fiyat bölgesine ilk kez girmesinden bu yana gerçekleşen en acımasız tasfiyelerden biri oldu.

Akıllarda ETH2 var

Bu sırada, Ethereum (ETH) likidite çıkışı için güçlü bir katalizör var. Wu, büyük ETH sahiplerinin bir sonraki kilometre taşlarını bekleyerek ETH 2.0’daki stake ettikleri oranı artırdığını iddia ediyor. sonuç olarak kendisi, rallinin sonunun yakın olmadığına emin:

“ETH piyasası likidite sıkıntısıyla karşı karşıya. ETH2 doğrulayıcılarının en son istatistiklerine göre, ETH arzının yüzde 2,75’i şu anda Ethereum 2.0 depozisto sözleşmesinde yer alıyor. Şimdiye kadar 100.000 doğrulayıcı 3.160.066 ETH yatırdı.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir