Binance günlük para çekme işlemleri, 24 saat içinde 2 milyar doların üzerine çıktı!

Kripto para borsası Binance, ticaret platformunun rezervlerinin durumuyla ilgili endişelerin ortaya çıkmasının ardından sürekli bir para çekme dalgası kaydetti.

Binance günlük para çekme işlemleri, 24 saat içinde 2 milyar doların üzerine çıktı!

Kripto para analiz platformu Nansen tarafından sağlanan verilere göre, 12 Aralık’ta borsa, Haziran ayından bu yana en yüksek günlük para çekme işlemini kaydetti ve rakam, diğer ticaret platformlarını geride bırakmak için 2 milyar doları aşan net çıkışlara ulaştı.

Binance jeton akışı ve denge tablosu. Kaynak: Nansen.

Net çıkışlar, platformdaki Ethereum ( ETH ) ve diğer ERC20 tokenlerini etkiledi. Özellikle, net çıkışlar, borsaya gelen ve borsadan ayrılan kripto para birimlerinin değeri arasındaki farkı ifade eder.

Binance rezervleriyle ilgili endişeler

Gerçekten de, para çekme işlemlerinin yüksek değeri, yatırımcıların FTX’in çöküşünden sadece birkaç hafta sonra, kripto para borsalarındaki varlıklarının durumuyla hala endişe duydukları bir dönemde geliyor. Gerçekten de durum, borsaları yatırımcı güvenini kazanmak için rezerv kanıtlarını yayınlamaya itti.

Özellikle Binance, aşırı teminatlandırılmış Bitcoin ( BTC ) varlıkları olduğunu iddia ederek rezervlerini yayınladı. Ancak analistlerin rezervlerin dar bir kapsamda olduğuna işaret etmesiyle belge incelemeye alındı.

Belirsizlik, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun borsanın bir token takas sorununu gerekçe göstererek USD Coin ( USDC ) çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıklamasının ardından hızlandı.

“USDC’de para çekme işlemlerinde bir artış gördük. Bununla birlikte, PAX/BUSD’den USDC’ye geçiş kanalı, NY’deki bir bankadan USD cinsinden geçilmesini gerektirir. Bankalar birkaç saat daha açık değil. Bankalar açıldığında durumun eski haline dönmesini bekliyoruz” dedi.

Kripto yatırımcıları, FTX’in çöküşü ve ardından kurucu Sam Bankman-Fried’in tutuklanmasının ardından gergin durumda. FTX’ten kaynaklanan serpintilerin piyasanın geri kalanına yayılabileceği ve kısmen para çekme işlemlerine katkıda bulunabileceğine dair korkular yaygındı.

Binance ceza soruşturmaları

Binance’in rezervleriyle ilgili endişelerin yanı sıra, para çekme işlemleri, ABD düzenleyicileri tarafından Binance’e yönelik olası bir cezai kovuşturma açılacağına dair raporlarla aynı zamana denk geldi. Finbold tarafından bildirildiği üzere Adalet Bakanlığı, Binance’i lisanssız para aktarımı, kara para aklama komplosu ve cezai yaptırım ihlalleri için suçlayıp suçlamama konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Suçlamalar resmileştirilirse, Zhao da dahil olmak üzere Binance yöneticilerinin ABD’de yasal işlem başlatması muhtemeldir.

Gelişme, Binance yerel tokeni BNB’nin anlık olarak düştüğünü gördü. Basın zamanında, token son 24 saatte %1’den az kazançla 278 dolardan el değiştiriyordu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir