Popüler Altcoin 12 Saatte Yüzde 50 Yükseldi: İşte Rallinin Sebepleri

Popüler altcoin IOTA (MIOTA), IoT (nesnelerin interneti) odaklı dağıtık defter ağı Iota’nın yerel token’ıdır. 11 Şubat’ta token’ın fiyatı 12 saat içerisinde %50’den fazla bir artış gösterdi.

Altcoin fiyatı, önemli teknoloji güncellemelerinin önüne geçti

Bugün, IOTA’nın fiyatı büyük spot ticaret platformlarında 0.81 dolardan 1.23 dolara yükseldi. Böylelikle IOTA, 12 saatten kısa bir süre içerisinde %50’den fazla arttı. Hatta yazım sırasında %66’lık bir yükselişle 1.26 dolar seviyesinden işlem görüyor.

IOTA Vakfı genellikle geliştirme açısından çok aktif olsa da, son birkaç gün içinde ekibi bir dizi önemli duyuru paylaştı. IOTA, tarihindeki en dikkat çekici sistem güncellemesi olan Chrysalis’in önemli bir aşamasına yaklaşıyor.

IOTA Vakfı liderlerinin blog gönderisine göre, ölçeklenebilir otomatik piyasa yapıcıları, bedelsiz DeFi ekosistemlerini ve IOTA mekanizmalarına yönelik merkezi olmayan oracle’ları etkinleştirecek. Birçok dApp odaklı girişim böylece IOTA Tangle’ın gücünden yararlanabilecek.

5 Şubat 2021’den itibaren IOTA Vakfı ilerlemeyi daha iyi anlatmak adına özel bir Chrysalis web sayfası oluşturdu.

Twitter’daki kripto topluluğundan IOTA ilgisi

Chrysalis güncellemelerine az kalmasının son derece ciddi olduğunu vurgulayan IOTA ekibi, Oracle sistemi hakkında bir duyuru paylaştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere IOTA bu doğrultuda büyük ölçekli akıllı şehir programında bir ortak olarak Alman hükümeti ile çalışmaya başlayacak.

Muhteşem IOTA fiyat artışını, projenin rakipleri bile fark etti. Ethereum geliştiricisi Afri Shoedon, Twitter’da IOTA dinamikleri konusunda çok heyecanlı olduğunu ve büyük hacimli, yükseliş gösterenler kulübüne kolayca katılabileceğini itiraf etti.

https://twitter.com/q9fmz/status/1359805735073439747

Shoedon, IOTA’nın performansını yükseliş gösteren diğer altcoin ‘lerle; XRP, Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) ile karşılaştırdı. Bu tokenler, geçen hafta rekor kıran rallilerle manşetlere çıkmıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir