Son Dakika: Amerika’nın En Eski Bankası Bitcoin ve Altcoin Hizmeti Sunacak!

Bank of Mellon Corp. BK, ülkenin en eski bankası, Bitcoin ve kripto para piyasasına sıçrıyor.

Saklama hizmeti sunan banka, Perşembe günü yaptığı açıklamada varlık yönetimi müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutacağını, aktaracağını ve ihraç edeceğini söyledi. Zamanla, BNY Mellon bu dijital varlıkların, şu anda prototipte olan bir platformu kullanarak yöneticilerin diğer, daha geleneksel holdingleri tarafından kullanılan aynı bölümden – Hazinelerden teknoloji hisselerine- geçmesine izin verecek. Banka, dijital para birimlerini ortama sokma planlarını müşterileriyle zaten tartışıyordu.

WSJ’de yer alan bir göre BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerin CEO’su Roman Regelman, “Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor” dedi.

Düzenleyici, yasal ve stabilite risklerine ilişkin endişeler şirketleri bu alana girme konusunda isteksiz bırakmıştı. Ancak Bitcoin ve diğer dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ettikçe varlık yöneticileri, hedge fonlar ve diğer kurumsal yatırımcılar arasında daha popüler hale geldi.

Ragelman, bu firmaların üst düzey yöneticilerinin BNY Mellon ve meslektaşlarından dijital varlıklara diğer sahip oldukları varlıklar gibi davranmalarını istemeye başladığını söyledi.

Birçok şirket Bitcoin ve altcoin’lerle ilgilenmeye başladı

BNY Mellon, dijital varlıklarla ilgilendiğini açıklayan ilk büyük isim finans şirketi değil. Fidelity Investments, Ekim 2018’de başka bir dijital para birimi olan Bitcoin ve Ethereum ile depolama hizmeti sunma ve ticaret yapma planlarını açıkladı. Bir yıl sonra New York’ta kripto işini yürütmek için yasal onay kazandı.

Ancak BNY Mellon’un duyurusu, büyük saklama bankalarından birinin dijital para birimlerini başka bir varlık olarak ele almak için bir yol haritasını ilk kez ortaya çıkardığına işaret ediyor. Ve banka, müşterilerin platformda depolamasına izin vereceği dijital varlık türlerine sınır koymadı.

BNY Mellon, bu yetenekleri bu yılın sonlarında sunmaya başlamayı planlıyor. Banka, birçok müşterinin dijital varlıklarını BNY Mellon’a getirmesini bekliyor.

Regelman, şimdiye kadar, bu para yöneticilerinin kripto para birimi varlıkları için ayrı saklama hizmeti kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir