Çok Sayıda Tahmini Tutan Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı: Önce Dev Çöküş!

Tarihsel olarak başarılı tahminleri olan analist Dave the Wave, yeni tahminlerini açıkladı. Bitcoin (BTC)’in 2019’daki büyük çöküşünü de bilen analist, boğa piyasasının zirvesinin ufukta olabileceğini söylüyor.

Dave the Wave: Bitcoin fiyatı bir geri çekilmenin sinyalini veriyor

Usta analist Dave the Wave, 20.000 dolardan birkaç aylık bir süre içinde 58.350 dolara yükselen BTC konusunda uyarıda bulunuyor. Analist tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin’in büyük bir düzeltme yapabileceği konusunu gündeme getiriyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Daha fazla simetri. Fiyatın kanalın dibiyle buluştuğu yerden, fiyatın kanalın tepesiyle buluşacağı yere kadar olan Fibonacci ölçümü, merkez olarak önceki zirveyi verir. Parabol, şimdi veya biraz daha yüksek bir seviyede düzeldiğinde, önceki artışlara göre geri çekilme öngörüyor.

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Dave the Wave: BTC 20.000 dolara düşmeden önce 68.710.15 dolara yükselebilir

Dave the Wave’ye göre, Bitcoin önde gelen kripto para birimini 20.000 dolarlık bir önceki boğa döngüsünün en yüksek seviyesine geri gönderecek büyük bir düzeltmeyi ateşlemeden önce potansiyel olarak 68.710.15 dolara yükselebilir. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu tabloya bakıldığında, BTC’nin bir noktada 20.000 dolara geri döndüğünü görmek oldukça makul. Mevcut fiyata kadar zamanının 2/3’ünü ‘satın alma bölgesinde’ geçirdi. Kanal birleştikçe ve artan fiyat keşfi ile bu oran muhtemelen düşecektir. Bu geçiş aşamasında giderek daha likit hale gelen bir piyasada, spekülatif dönemler ve eşit derecede uzun düzeltmeler hakim hale gelmelidir. Genişletilmiş temellere sahip çok yıllık döngüler geçmişte kalabilir.

Usta analist: Bitcoin’in 100.000 dolara kadar tırmanması mümkün!

Bununla birlikte analist, uzun vadede Bitcoin’in sonunda yükseliş ivmesini yeniden kazanmasının ve 100.000 dolara kadar tırmanmasının mümkün olduğuna inanıyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fiyatın 20.000 dolar olarak düzeltildiğini ve ardından 100.000 dolara gittiğini söyleyin. Mevcut fiyat, gerçek anlamda bu hedefin tam yarısı. Zaman açısından, zirveler arasında bir simetri de görürsünüz.

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Analistin grafiği, Bitcoin’in 2029 civarında 500.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor

Geçen yıl analist, lider kripto para biriminin geçmiş fiyat hareketlerini ve giderek artan uzun döngülerini izleyen Bitcoin’in uzun vadeli yörüngesine ilişkin analizini paylaştı. Analistin grafiği, Bitcoin’in 2029 civarında 500.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Zirveler ‘kademeli’ olduğunda, logaritmik büyüme eğrisinde buluşurlar. Sonraki her döngüde -temelden zirveye- fazladan bir yıl eklenir.

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir