”Bitcoin Bir Yılda Kolayca 100.000 Dolara Ulaşabilir”: Ünlü Fon Yöneticisi

Aynı zamanda Trump yönetiminde iletişim direktörü olarak görev yapan 9.2 milyar dolarlık hedge fonu SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC) fiyatının bir yıl içinde “kolayca” 100.000 dolardan işlem görebileceğini söyledi.

Scaramucci, “Bitcoin’e göre kıyaslama yapacaksanız; yani hisse senedi, tahvil ve alternatifleri ve altınınızda dijital para birimiyle birkaç yüzde puanı elde edersiniz. Bu savaşın galibi, muhtemelen Bitcoin olacak,” dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Scaramucci’nin fonu, bir kripto fonu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir başvuruda bulunmuştu. SkyBridge Bitcoin Fonu, Ocak ayında yatırımcılara açıldı. Başlangıçta fona 25 milyon dolarlık sermaye konuldu.

Scaramucci, Forbes’ta yer alan bir habere göre, şunları söyledi:

“Yapmaya çalıştığımız şeylerden biri, hedge fon endüstrisini demokratikleştirmek. Ayrıca Bitcoin satın almak hala biraz zor. Bu yüzden önümüzdeki beş veya on yıl içerisinde BTC için çok büyük bir hareket olacağını düşünüyoruz.”

Scaramucci, “SkyBridge’in Bitcoin fonu, kendi yönetimi altındaki varlıklar açısından 100 milyon dolara erişmek üzere,” dedi. Ayrıca Bitcoin’in önünde “çok büyük bir gelecek” olduğunu da ekledi. Toplamda SkyBridge’in, yaklaşık 500 milyon dolarlık Bitcoin’i bulunuyor. Scaramucci ayrıca şunları söyledi:

“Geçen yıl Mart ayında salgın nedeniyle performansım bozuldu. SkyBridge Series G fonu 1 Nisan’dan bu yana %33 arttı. Açıkçası bunun bir kısmı geçen yılın dördüncü çeyreğindeki Bitcoin hareketinden kaynaklanıyor.”

Scaramucci: Bitcoin hala değişken bir varlık

Bununla birlikte, Bitcoin’in hala öngörülemeyen fiyat hareketlerine duyarlı olan değişken bir varlık olduğunu da belirtti:

“Bu hafta gördüklerinizin bir kısmı ‘short squeeze’, Tesla’ya inanmayanların short pozisyon açmasıyla yaşadıklarına çok benziyor. Aynı şey Bitcoin’e de oluyor.”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın şirketi Tesla, Pazartesi günü Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir