Ünlü CEO Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 500.000 Dolar Olacağını Açıkladı

Kripto yönetimi firması Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatı için ilginç açıklamalar yaptı. Ünlü CEO BTC’nin 500.000 dolarlık hedefine ulaşacağını belirtti.

Bitcoin Etkinliği

MicroStrategy tarafından düzenlenen WORLD.NOW etkinliğinde Michael Saylor ile bir tartışmada Novogratz göüşlerini sundu. Ona göre, Bitcoin bir para birimi olmaktan çok bir değer deposu. Bu nedenle daha iyi performans göstermeye devam edecek

Novogratz bu noktada şu vurguyu yaptı:

 “Bahsettiğim bu ağ etkisinde bir dönüm noktasına geldiğimizi düşünüyorum. Temel bakış açım bu şekilde. Bitcoin’e altın yüzdesi olarak bakarsam, Bitcoin’in dijital altın olacağını düşünüyorum. Pek çok insanın benimle aynı fikirde olmadığını biliyorum. Onlar para olmalı şeklinde düşünüyorlar. Tüm blok zincirlerinin blok zinciri olacak diyorlar. Ancak ben öyle düşünmüyorum. Bir değer deposu olarak güzel bir şeridi olduğunu düşünüyorum. Mükemmel bir değer deposu olarak ortaya çıktı.”

500.000 Dolar Ne Zaman?

BTC’yi bir değer varlığı deposu olarak gören Galaxy Digital başkanı 500.000 dolarlık fiyat hedefi için de zaman veriyor. En büyük kripto varlığının, üç yıl gibi kısa bir sürede 10 katın üzerinde kazançlar sağlayacağına işaret ediyor. Ünlü CEO, Altının 10 trilyon dolarlık piyasa değerini yakalamaya devam edeceğine inandığını söylüyor.

“Piyasa değerinin yüzde kaçı altın acaba? Biz altının piyasa değerinin yaklaşık %6’sındayız. Bence yıl sonunda %10’da olacağız. Bu nedenle BTC fiyatı 55.000 – 60.000 $ arasında olacak. Biliyorum,%10’a ulaşınca bu değer çıkıyorsa diğer yüzdelerde ne olacak? %20, %30, %50 ve %100. Fiyat çok farklı olacak.”

Yani bu yılın sonunda 60.000 dolar beklentim var. 2024-2025 gibi BTC 500.000 dolar olur. Tabi bu rakamlar öyle bir gecede olmayacak. Diğer taraftan giderek daha fazla eğitimle, bunun gibi daha fazla seminerlerle olacak. Ayrıca böylesi bir fiyat giderek daha fazla topluluğun fikri satın almasıyla gerçekleşiyor. “

CoinMarketCap’e göre Bitcoin, yazı yazılırken 47.888 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir