4 Usta Analist Altın Tahminlerini Açıkladı! İşte 1, 2 ve 4 Haftalık Öngörüler

Altın fiyatları, ABD Hazine getirilerindeki güçlenmenin baskısı altında geriledi. Ancak fiyatlar yine de üç hafta içinde ilk haftalık kazançlarını kaydetti. Peki analistlere göre, şimdi altın’da yön neresi? 4 usta analist altın piyasasını yorumladı ve analizlerini paylaştı. İşte o tahminler…

Edward Moya: Altın hafta sonu tatilinde 1.800 dolar seviyesini test edebilir

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, altın fiyatlarını yorumladı ve hafta sonunda bir düşüş beklediğini açıkladı. Edward Moya konuya yönelik şunları söylüyor:

Hazine getirilerinin yükselmesinin dirençli doları tetikleyen riskleri, altın’a olan sevginin bir kısmını ortadan kaldırdı. Ekonomik yara izi çok daha uzun süre kolay parayı garanti edecek ve bu yine de altın fiyatları için temel destek sağlamalı. Ayrıca, altın hafta sonu tatilinde 1.800 dolar seviyesini test edebilir. Bu alıcılar ortaya çıkmadan önce son bir güçlü düşüşü tetikleyebilir.

Fawad Razaqzada: Altın daha fazla  yükselmek üzere olabilir

ThinkMarkets’in piyasa analisti Fawad Razaqzada, bir araştırma notunda, ABD Hazine getirilerinin dolarla birlikte arttığını vurguluyor. Analist, bunun “para cinsinden metal için harika bir haber olmadığını” belirtiyor. Fawad Razaqzada konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu nedenle, tahvil getirileri muhtemelen olduğundan daha fazla yükselme mücadelesi verecek. ABD dolarının baskı altında kalabileceğini düşünüyorum. Sonuç olarak, altın’ın fiyatı daha da yükselmek üzere olabilir.

Jeff Wright: Altın önümüzdeki haftalarda yükselecek

Wolfpack Capital’in baş yatırım sorumlusu Jeff Wright, ABD’nin başka bir mega teşvik paketi beklentisi göz önüne alındığında, bunun altın’da yükseliş trendini desteklediğini söyledi. Jeff Wright’a göre, 2021’de ABD doları düşüşü devam ederken altın önümüzdeki haftalarda yükselecek.

Peter Hug: Kendimi boğa piyasasında düşüşe geçiremem

Kitco Metals’in küresel ticaret direktörü Peter Hug, metallerdeki mevcut boğa piyasası döngüsünün sona ermekten çok uzak olduğunu belirtiyor. Peter Hug, Federal Rezerv’in fiyatlarda bir zirve görmeden önce para politikasındaki rotayı tersine çevirmesi gerektiğini söyledi. Peter Hug konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Merkez bankaları para politikasını sıkılaştırmaya başlayana kadar, emtia döngüsünü yükselttiniz…  En azından 2022 ortasına kadar bunu yapmak istediklerine dair bir veri yok. Bu likiditenin piyasada olması ve artmasa da devam etmesi için bolca vaktimiz var. Bu bağlamda kendimi boğa piyasasında düşüşe geçiremem.

Peter Hug, fiziksel piyasada hem gümüş hem de altın ürünler için külçe ve madeni para primlerinin kısa vadede yüksek kalacağını belirtti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla sarı metal tahmini için “Dünyaca Ünlü 3 Altın Analisti: Gelecek Hafta Bu Felaket Seviyeleri Görebiliriz!”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir