Tahvil Kralı’ndan Ortalığı Karıştıracak Altın ve Bitcoin Tahminleri: Çok Tehlikeli!

Bu günlerde, Bitcoin (BTC)’in altın’dan daha iyi olup olmadığı en sıcak tartışma konularından. DoubleLine CEO’su ve ünlü milyarder Jeffrey Gundlach’da bu tartışmalar dahil oldu ve altın ve Bitcoin’e yönelik tahminlerini açıkladı.

Tahvil kralı: Uzun vadeli bir dolar ayısı ve altın boğayım! Ancak ikisinde de artık tarafsızım

Tahvil kralı Jeffrey Gundlach Bitcoin ve altın ile ilgili görüşlerini açıkladı. Jeffrey Gundlach şunları söyledi:

Bir huniye dökülen çok miktarda sıvı bir sel oluşturuyor. Bitcoin belki altın’dan daha iyi bir teşvik edici varlık. Altın gibi görünmüyor.

DoubleLine CEO’su uzun zamandır bir altın boğası oldu, ancak son zamanlarda değerli metal konusunda daha az iyimser olduğunu söylüyor. Jeffrey Gundlach kısa süre önce attığı bir tweet’te “Ben uzun vadeli bir dolar ayısı ve altın boğayım. Ancak altı aydan fazla süredir her ikisinde de tarafsızım.” dedi.

Jeffrey Gundlach’ın yorumları karışık tepkiler aldı

Jeffrey Gundlach’ın tweet’i, birçok yatırımcının altın’ı savunmasıyla karışık tepkiler aldı. Bir Twitter kullanıcısı, “Altın düşüş trendi, kömür madenindeki kanaryadır. BTC sadece spekülatif bir çılgınlıktır” dedi.

Başka bir kullanıcı, “Altın, 10YT’ye ve doların gücüne rasyonel davrandı. Altın patlama ve düşüşlerden geçti. Bitcoin rasyonel hareket etmedi. Kendi başına bir dünyada, diğer kriptolara göre hiçbir avantaj sunmuyor ve henüz tek bir piyasa çöküşünden geçmedi.” dedi. Başka bir Twitter kullanıcısı ise şunları söyledi:

Evet. Bitcoin var olan en iyi varlıktır. %100’e gerçekten sahip olduğunuz ve kontrol ettiğiniz tek varlıktır. Fiziksel olarak seyahat etmek zorunda kalmadan dünyanın her yerinde yanınızda olabilir.

Jeffrey Gundlach: Altın destek sağlamıyor

Bu yılın başlarında Jeffrey Gundlach, bir portföyün %25’inin gerçek varlıklara ayrılması gerektiğini vurgulayarak hem Bitcoin hem de altın konusunda tarafsız olduğunu söyledi.  Ocak ayında ise  Jeffrey Gundlach şunları söyledi:

Birkaç ay önce altın konusunda nötr oldum. Hâlâ tarafsızım. Altın destek sağlamıyor.

Jeffrey Gundlach: Bitcoin piyasası şu anda tehlikeli görünüyor

Altın, Ağustos ayında 2.060 doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve o zamandan beri konsolide oluyor. Bu hafta, altın 1.800 doların altına düştü ve Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde 1.773,90 dolardan işlem gördü. Bitcoin’e gelince Jeffrey Gundlach, kripto para birimi Aralık ayı ortalarında 23.000 dolar sınırını geçtiğinde varlık konusunda nötr olduğunu vurguladı. Jeffrey Gundlach konuya yönelik şunları söyledi:

Bana bir patlama gibi görünüyor. Bitcoin 1.000-2.000 dolarlık gün içi hareketler yaşıyor. Piyasa şu anda bu tür dalgalanmalarla tehlikeli görünüyor. %20 kaybedeceğimden endişelenmek istemiyorum.

Jeffrey Gundlach, kripto para biriminin kurumsal yatırım anlatısına dayanan “çirkin hamleler” yaptığını belirtti. Jeffrey Gundlach “Bu çılgınlığı körükledi” dedi. Yine de yılın başından bu yana, Bitcoin 20.000 dolardan fazla yükseldi. BTC bugün ise yeni bir rekor ile 57.000 doların üzerine çıktı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir