Bir Sonraki Bitcoin Mi? Bazı Altcoin’ler 5x Yaptı!

Altcoin’ler veya alternatif kripto para birimleri, yatırımcılar onları her gün yeni zirvelere ulaşan Bitcoin’den daha ucuz bulduğu için ilgi kazanıyor. Sermayenin çoğu, son dönemlerde ilk beş altcoin’e girdi. Bazı altcoin projeleri bu dönemde fiyatlarını katladı.

Yatırımcıların sıradaki Bitcoin arayışıyla bazı altcoin projeleri 4-5 kat büyüme gördü

Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE), Stellar (XLM), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) ve TRON (TRX) fiyatlarını katlayan kripto paralar arasında. Bunlardan bazıları 4-5 kat büyüme gördü. Bitcoin (BTC), alım hacimleri açısından son 30 günde 2 kat arttı. WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty’ye göre, Bitcoin’in yanı sıra, son bir haftada diğer birçok altcoin projesi muazzam bir şekilde büyüdü.

Kripto para borsaları, sadece kripto anlatısını satın almayan, aynı zamanda altcoin alımlarında bir patlamaya neden olan büyük bir yatırımcı dalgası olduğunu söylüyor. CoinSwitch Kuber’in baş işletme sorumlusu Sharan Nair, konuya yönelik şunları söyledi:

Çoğu yatırımcı bir sonraki Bitcoin’i arıyor. Bitcoin’in zaten pahalı olduğunu düşünüyorlar ve benzer bir büyüme umuduyla altcoin’lere bahis yapıyorlar.

Vauld’un CEO’su: Altcoin’ler çok farklı perspektifler sunar

Altcoin’ler, Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerini ifade eder. Bitcoin’in ilk eşler arası dijital para birimi olarak başarısı bu trendin yolunu açtı. Birçok altcoin, Bitcoin‘in algılanan sınırlamalarından yararlanmaya çalışıyor.

Kripto para birimi borsaları, piyasaların küresel olanı yansıttığını söylüyor. Alıcılar, daha ucuz oldukları ve agresif bir büyüme potansiyeline sahip oldukları için alternatif kripto paraları keşfetmek istiyorlar. Kripto platformu Vauld’un CEO’su Darshan Bathija konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin, kripto dünyası için rezerv para birimi olabilir. Bununla birlikte, altcoin’ler çok farklı perspektifler sunar. Örneğin, piyasa değeri açısından en popüler altcoin olan Ethereum, merkezi olmayan dağıtık bir bilgisayar ağı kurar. Bir Google bulutu kullanmaya bir alternatif sunar. Bu, tam denetlenebilirlik sunduğu ve her kod satırının okunabileceği anlamına gelir. Burada, tüketici etkileşim için ödeme yapıyor ve para birimini Ether olarak adlandırıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir