Ethereum (ETH) Fiyatı Rekor Tazeledi!

Bugün kripto para piyasası Tesla’nın Bitcoin satın alımıyla büyük bir coşku yaşadı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın almasının ardından fiyat, 44 bin doların üzerine çıkarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoru kırdı. Bitcoin’in ATH’sinden saatler sonra, ikinci en büyük kripto para birimi ve en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı da rekor kırdı.

Ethereum, 5 Şubat’ta ilk defa 1.700 dolar seviyesini geçmişti. Bugün, rallisine devam etmeden önce ise 1.500 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak yazım sırasında ETH, eski en yüksek seviyesi olan 1.752 doları aştı.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, 1.776 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Ethereum için kritik bir gündü

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bugün, CME’de ETH vadeli işlemleri başlatıldı. Piyasadaki bazı insanlara göre CME Ethereum vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, ETH’nin Aralık 2020’deki yaklaşık 600 dolarlık fiyat seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselişinin arkasındaki itici güç olmuştu. Son rallinin arkasındaki sebep de CME Group’un Ethereum vadeli işlemler ürünü olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir