Cardano Kurucusu, Merakla Beklenen Hard Fork İçin Tarih Verdi!

Cardano (ADA) ağının merakla beklenen Mary hard fork etkinliğinin lansman tarihi, sonunda ağın kurucusu tarafından açıklandı. Açıklamaya göre etkinlik, çok yakında.

Kurucu Charles Hoskinson’ın bir güncellemesine göre Hard Fork Combinator (HFC) etkinliği 1 Mart’ta gerçekeleşcek. HFC’nin 24 Şubat’ta tam kalite güvencesi ve geliştirici kontrollerini büyük olasılıkla temizleneceğini kaydeden Hoskinson, etkinliğin önceki “epoch’tan” itibaren ilk tetikleyicisini takiben beş gün içinde gerçekleşeceğini ekledi.

Ağdaki kullanıcılar, bu ağ güncellemesine erişim elde etmek için Deadalus’un en son sürümünü indirerek node’larını güncellemek zorunda kalacaklar. IOHK CEO’su, etkinlik için her şeyin programa uygun ilerlediğini ekleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Neredeyse bir aydır test ağında test ediyoruz. İyi görünüyor. Borsalar mutlu. Roket hazır bekliyor, programa göre kalkacak gibi görünüyor.”

Deadalus Flight, aynı zamanda Cardano’nun kripto para birimi cüzdanının yerel çoklu varlık arayüzünü destekleyen ilk sürümü olacak. Kurucuya göre, Deadalus Flight güncellemesi Mart ayının ilk haftasında gerçekleşecek. İki haftalık bir çalışmanın ardından Mart ortalarında Deadalus ana ağında konuşlandırılacak.

Cardano, dört aydan daha uzun bir süre önce Goguen yol haritasını yayınladı ve çoğu parçanın 2021 Şubat ayı sonunda teslim edilmesi planlandı.

Hatta, IOHK tarafından paylaşılan bir zaman çizelgesine göre, Şubat ayının sonunda ana ağda yerel token’ların olması bekleniyordu. Cardano’nun Goguen’i herhangi bir önemli gecikme olmadan teslim etmeyi planladığı görülüyor.

Cardano (ADA) fiyatı

Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, yazım sırasında 0.86 dolardan işlem görüyor. piyasa değerine göre beşinci sırada yer alan kripto para biriminin, yılın başından bu yana %300’ün üzerinde yükseldiğini belirtmekte fayda var. ADA, geçtiğimiz günlerde 0.90 doların da üzerine çıkıp son 3 yılın en yüksek seviyelerine doğru fırlamıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir