13 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, XLM ve BCH Fiyat Analizi

Fiyat analizi ile yine karşınızdayız. Altcoinler yeni zirvelere yükseldiler. Ancak Bitcoin fiyatı 47.000 dolarlık desteğe yakın bir yatay aralıkta işlem görüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyiciler nihayet kripto para birimlerinin borsalarla ve ayrıca borsa yatırım fonlarında (ETF) işlem yapabileceği fikrine ısınıyor. 11 Şubat’ta, Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, bir Bitcoin ETF teklifini onayladı.

Diğer taraftan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu da Bitcoin ETF’ye karşı duruşunu yumuşattı. ASIC komiseri Cathie Armor, belirli bir piyasanın uygun kuralları olması lazım diyor. Ancak böyle bir durumda bir Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yakabileceğini söyledi.

Bitcoin ETF’lerinin birkaç ülke tarafından onaylanması önemli. Çünkü bu durum, ABD’deki düzenleyicilere gelecekteki teklifleri olumlu bir şekilde düşünmeleri için baskı oluşturacaktır.

Bitcoin bugün 900 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı. Ayrıca bu yükselişle BTC neredeyse 1 trilyon dolarlık rakama ulaşıyor.

Kripto türevleri piyasasının artan popülaritesi, varlık sınıfının olgunlaştığını gösteriyor. Bu durum ek bir avantaj sağlıyor.

Eski piyasalarda bile türevler, bir varlığın fiyat keşfi için kullanılan temel bileşenlerden biridir.

Bir eğilim değişikliğini işaret eden kritik seviyeleri belirlemek gerekiyor. Bu yüzden ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Güçlü yükseliş trendleri sırasında, geri çekilmeler genellikle yalnızca bir ila üç gün sürer. Çünkü boğalar, gelecekte daha yüksek seviyeler beklediklerinden her küçük düşüşü satın alırlar. Aynı durum, fiyat 11 Şubat’ta keskin bir şekilde geri döndüğü için Bitcoin’de de söz konusu.

50.000 dolarlık psikolojik seviye bir direnç görevi görüyor. Ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine taşımakla meşguller. Bu nedenle BTC / USD kurunda 60.974,43 dolar mümkün.

Ancak paritenin 11 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ivme kazanmaması, daha yüksek seviyelerden alım yapma konusunda tereddüt gösteriyor. Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişe devam etmeliler. Aksi takdirde, kısa vadeli traderlar kar alımı yapacaklar.

Paritenin daha sonra 41.959,63 dolara ve 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (39.895 dolar) gerileme ihtimali var. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kritik bir bölge. Çünkü altındaki bir kırılma, momentumun zayıfladığına işaret edecektir.

Parite 50 günlük basit hareketli ortalamanın yani 35.180 dolar altına düşerse ayılar oyunda olacak.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) şu anda son birkaç gündür sıkıştığı 1.680.173 dolar ile 1835.554 dolar arasındaki dar aralıktan çıkmaya çalışıyor. Bir kırılma, boğaların ayıları alt ettiğini gösterecektir.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım seviyesinin hemen altındaki göreli güç endeksi (RSI), en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 1.835.554 doların üzerinde tutmaya çalışacaklar. Bu nedenle ETH / USD kuru yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

Kanalın kırılması, momentumda bir artış olduğunu gösterecektir. 2.000 dolarda psikolojik bir direnç var Ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine itebilirse, parite 2.500 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 1.680.173 doların altına düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (1.568 dolar) ve ardından kanalın destek hattına düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destektir. Çünkü bu seviyedeki bir kırılmada, parite bir trend değişikliği sinyali verebilir.

ADA Fiyat Analizi

Cardano (ADA) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde küçük bir düzeltmeye tanık oluyor. Sığ gerileme, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için aceleyle kâr alımı yapmadıklarını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve 87’nin üzerindeki RSI, eğilimin güçlü bir şekilde boğalar lehine kaldığını gösteriyor. Olumsuz taraftaki ilk destek, 0.7230669 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesidir.

Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 0,9817712 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış fiyatı 1,25 dolara ve ardından 1,50 dolara itebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (0,593 dolar) altına inerse, ADA / USD kuru trendde olası bir değişikliğin sinyalini verebilir.

XRP Fiyat Analizi

XRP, 11 Şubat’ta 0,50 dolarlık genel direncin üzerinde kapanmak için yükseldi. Ayrıca bugün bunu başka bir yükseliş oldu. Yükselen 20 günlük EMA (0,425 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu durum fiyatı genel direncin üzerine itebilir. Ayrıca XRP / USD kuru ivme kazanabilir ve 1 dolara yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse ve 0,50 doların altına inerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, traderların rallilerde pozisyonlarını düşürdüklerini gösterecek.

DOT Analizi

Polkadot (DOT) güçlü bir yükseliş trendinde. Fiyat şu anda, ayıların sert bir direnç gösterebileceği yükselen kanalın direnç çizgisine ulaştı. Daha önce, fiyat kanalın direnç çizgisine ulaştığında, altcoin küçük bir düzeltmeye girmişti. Ayrıca kanalın destek hattına düşmüştü.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarabilirse fiyat ivme kazanacak. Yukarı taraftaki ilk hedef 33 dolar ve ardından 40 dolar. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

DOT / USD kuru düşüp kanalın destek çizgisinin altına inerse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir.

BNB Analizi

Binance Coin (BNB) 10 Şubat’ta kar alımına tanık oldu. Ancak ayılar fiyatı 105.7886 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine bile çekemediği için düzeltme kısa sürdü. Keskin bir rallinin ardından yüzeysel bir düzeltme, tarderların pozisyonlarını kapatmak için acele etmediklerini gösterdiğinden olumlu bir işaret.

Boğalar şu anda fiyatı 148,40 dolarlık genel direncin üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BNB / USD kuru 200 dolara doğru yolculuğuna başlayacak.

Bununla birlikte, RSI zaten 88 seviyenin üzerinde yer alıyor. Bu durum rallinin aşırı genişlediğini gösteriyor. 148.40 doların üzerindeki herhangi bir yükseliş, RSI’yi aşırı alım bölgesine daha derin bir şekilde itecek. Ayrıca keskin bir tersine dönüşün ardından gelebilecek bir erime riskini artıracaktır.

Aksine, fiyat 148.40 dolardan düşerse, parite fiyat aralığına bağlı sınırını koruyabilir veya anlamlı bir düzeltmeye girebilir.

LTC Analizi

Litecoin (LTC), 10 ve 11 Şubat’ta boğalar ve ayılar arasında kararsızlık gösteren bir Doji şamdan modeli oluşturdu. Boğalar fiyatı 185.5821 doların üzerine çıkarabilirse, 200 dolara bir ralli mümkün.

Yavaş yavaş yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat yine 185.5821 doların üzerinde kalamazsa, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösterecektir. LTC / USD kuru daha sonra 20 günlük EMA’ya (158 dolar) düşebilir.

Fiyat bu desteğin üzerinden geri dönerse, boğaların düşüşleri satın aldığını gösterecektir. Daha sonra tekrar fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendine devam edecekler.

Öte yandan, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse 120 dolar mümkün.

LINK Analizi

Chainlink (LINK), geçtiğimiz üç gün boyunca 25.7824 doların üzerinde kaldıktan sonra bugün yükseliş trendine devam etti. Fiyat şu anda yükselen kama modelinin direnç çizgisine ulaştı. Bu durum ayılardan satışları çekebilir.

Ancak boğalar fiyatı yükselen kama modelinin üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru ivme kazanabilir. Sonrasında 33 dolar ve ardından 36 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyelerden düşerse, parite 25.7824 dolar desteğe gelecek. Kamanın destek çizgisinin altında bir kırılma, düşüş kurulumunu tamamlayacak ve 20.1111 dolara düşmek için kapıları açacak.

XLM Analizi

Stellar Lumens (XLM) yükselişte. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, altcoin 0,50 dolarlık psikolojik seviyede dirençle karşı karşıya.

Fiyat genel dirençten aşağı kayar ise XLM / USD kuru 0,409 dolara inecek. Ardından 20 günlük EMA’ya (0,36 ABD doları) düşecek. Bu destekten güçlü bir sıçrama, daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösterecektir.

Boğalar daha sonra fiyatı 0,50 doların üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Uygun bir hareket artış trendi anlamında olacak. Ayrıca fiyat 0,58 dolara ulaşacak. Tersine, 0,35 doların altındaki bir kırılma, 50 günlük SMA’da (0,27 ABD doları) daha derin bir düzeltme önerebilir.

BCH Analizi

Boğalar, Bitcoin Cash’i (BCH) 539 dolarlık genel direncin üzerinde tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, altcoin 631,71 dolara gelecek. Bu seviye de başarılı bir girişim, fiyatı 745 dolara getirecek.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 65’in üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden düşerse, ayıların agresif bir şekilde 539 doları savunduğunu gösterecek. Hareketli ortalamaların altına doğru bir gerileme söz konusu. Bu durumda fiyatı birkaç gün daha 539 dolar ile 370 dolar aralığında olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir