Apple Pay Artık Popüler Bitcoin Ödeme İşlemcisini Destekliyor

BitPay Mastercard sahipleri artık Bitcoin ve altcoin’ler ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’de bir ödeme yöntemi olarak ekleyebilir. Kripto şirketi, sırada Google ve Samsung olduğunu söyledi.

Apple, Bitcoin ve altcoin ödemelerini yavaş yavaş dahil ediyor

Apple, Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay ile güçlerini birleştirdi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın zamanda yayınlanan RBC Capital Market raporunda, Apple’ın cüzdanında kriptopara ödemelerini desteklemeye başlaması durumunda kazançlarını önemli ölçüde artırabileceği söylendi. Çok uluslu şirket, önce projeyi kendi bünyesinde yürütmek yerine; projeyi başlatmak için BitPay’i seçti.

BitPay, alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para birimi ödemeleri veya fiat ödemeleri göndermesine, almasına olanak tanıyan en büyük kripto ödeme işlemcisidir.

Bu ortaklık, Apple’ın müşterileri arasındaki Bitcoin ve altcoin ödemelerine olan talebi ölçmesine de olanak tanıyacak.

BitPay Card; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD dahil olmak üzere dört dolara sabitli stablecoin kullanılarak finanse edilebilir. BitPay Ön Ödemeli Mastercard, yalnızca uygun ABD vatandaşlarına veriliyor.

BitPay CEO’su, Google ve Samsung Pay’in de yakında BitPay Card için destek ekleyeceğini belirtti. Bunun yanı sıra yakın zamanlarda MasterCard, 2021’de doğrudan Bitcoin (BTC) ve altcoin ödemelerini destekleyeceğini söyledi.

Mastercard da kriptolar için desteğini duyurmuştu

Bir blog gönderisinde  ödeme devi Mastercard, bu yıl işletmelere kripto paralar ile ödeme alma sistemi entegre etmeyi planladığını vurguladı. Mastercard, stablecoin’lerin seçilen kripto paralar arasında olacağını belirtti. Ayrıca Mastercard’ın blog gönderisinde şu ifadeler yer alıyor:

“TÜKETİCİ KORUMALARINA VE UYUMLULUĞUNA ODAKLANAN KRİPTO PARA BİRİMLERİ İLKELERİMİZE DAYANARAK HANGİ VARLIKLARI DESTEKLEYECEĞİMİZ KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLACAĞIZ.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir