Ünlü Yönetici “Süper Döngü” Dedi ve Bitcoin’de Bu Seviyelere İşaret Etti!

Kraken yetkilisi Dan Held, bir Bitcoin süper döngüsünü ateşleyebileceğine ve lider kripto para birimini 1 milyon dolara fırlatabileceğine inandığı katalizörleri açıklıyor.

Dan Held: Mevcut boğa piyasası önceki döngülerden çok farklı

“What Bitcoin Did” podcast’inin yeni bir bölümünde Kraken yetkilisi Dan Held, mevcut boğa piyasasının 2013 ve 2017’deki Bitcoin patlamalarından daha büyük olabileceğine inandığını açıklıyor. Dan Held konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yine de bu döngülere baktığımda, beni bu yaklaşan döngü hakkında çok heyecanlandıran şey… Bir süper döngü olabilir, bu sefer farklı… 2013 boğa koşusu, 2017 boğa koşusu, esas olarak bireysel odaklı spekülasyona dayanıyordu. Makro piyasalar, dünyanın geri kalanı gayet iyi gidiyordu. Büyük bir boğa koşusuydu… Bunlar çoğunlukla bireysel yatırımcılar tarafından çok sallantılı bir altyapıya sahip spekülatif döngülerdi… Bu boğa koşusu ile pek çok farklı şeyi sıraladık.

Dan Held: Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanımı Covid-19’la ortaya çıktı

Dan Held’e göre, Bitcoin’in bir değer deposu olarak birincil kullanım durumu, Covid-19 salgını tarafından gündeme getirildi. Dan Held konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Covid, Bitcoin’in parlamasını sağlayan katalizördü. Covid lens ile Bitcoin’e baktığımızda, daha önce onu reddeden çoğu insan için BTC şimdi mantıklı geliyor. Ve kurumlar tarafından bunun yankılandığını gördüğümüz yer burası. Dünyadaki tüm servet yöneticileri, dünyadaki servetin büyük kısmı, Bitcoin’e bir değer deposu, altın 2.0 olarak bakıyorlar… Ve bu dünya için çok büyük bir değer… Hükümetler, Covid-19’un etkisini azaltmak için para baskısına devam ettikçe, bu nihayetinde bu para birimlerinin değerini düşürecek. İnsanlar 21 milyon ile sınırlı Bitcoin arzına bakıyor. Bu para politikasına bakıyorlar, Bitcoin’in yapısına ve ne kadar ademi merkeziyetçi olduğuna bakıyorlar. Artık ona değer depolayabilirsiniz ve kimse bu değeri sizden alamaz… Dolayısıyla, Bitcoin’in talebi veya Bitcoin’e inanan insanlar, muazzam bir şekilde büyüdü.

Bitcoin fiyatı 20x yapabilir mi? Ünlü yöneticiye göre, evet!

Dan Held, lider kripto parayı bireysel yatırımcılar için daha erişilebilir hale getiren kripto para birimi altyapısındaki iyileştirmenin, talebi artırmaya devam edebilecek başka bir faktör olduğunu ekliyor. Dan Held konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ayrıca çok daha geniş bir bireysel müşteri segmentimiz var. Yani bireysel alıcılar artık PayPal, Robinhood, Cash App üzerinden Bitcoin satın alabilirler. Her yerde satın alabilirler. Ve sonunda, Fidelity veya E-Trade ve Interactive Brokers gibi aracı kurumlara ulaşacaklar. Sonunda, Bitcoin’i her yerde satın alabileceksiniz. Bu da Bitcoin’in artık tüm taleplerden yararlanabileceği anlamına geliyor.

Mevcut boğa koşusunun bir süper döngü olarak nitelendirilmesi için Dan Held’e göre, Bitcoin’in mevcut değerinden 20 katın üzerinde değer kazanması gerekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir