Altın Analisti: Bu Gelişmeye Kilitlenin! Altın Fiyatı 1.500 Dolara Yuvarlanabilir

Altın analisti Christopher Lewis, piyaları analiz etti ve çarpıcı seviyelere işaret etti. Emtia analistine göre, altın fiyatı 1.500 dolar seviyesine doğru bir harekete hazırlanıyor olabilir. Ancak analist, bu seviyelerin uzun vadede güzel bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyor.

Christopher Lewis: Ters bir çekiç formasyonu! Altın fiyatı 1.500 doları görebilir

Altın piyasaları başlangıçta Perşembe günkü işlem seansı sırasında toparlanmaya çalıştı. Ancak altın analisti Christopher Lewis’a göre, sarı metal daha sonra geri dönüp “ters bir çekiç formasyonu” oluşturmak için kazançları eritti. Analist, 1.750 dolar seviyesinin altına düşersek piyasanın gerçekten parçalanabileceğini söylüyor. Christopher Lewis’a göre, kesinlikle bu noktada altın mücadele ediyor gibi görünüyor ve piyasa potansiyel olarak bir “Death Cross” oluşturuyor.

Analiste göre, ticaret seansı için şamdanın tepesinin üzerinde kırılan piyasa, bir yükseliş işareti olacak. Bu durum analiste göre, piyasayı 1.800 dolar seviyesine, belki de 200 günlük EMA’nın oturduğu 1.822 dolar seviyesine doğru yönlendirebilir. Ancak analist, altın’ın ciddi bir bela ile karşı karşıya olduğunu ve 10 yıllık getirinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yükselmeye devam ettiğini vurguluyor. Christopher Lewis’a göre, bu oldukça mantıklı geliyor, yani tahvillere sahip olmak, altın’a sahip olmaktan daha lezzetli hale geliyor. Bu nedenle analist, 1.750 dolar seviyesinin altına düşen piyasanın güzel bir short fırsatı oluşturacağını düşünüyor. 

Altın analisti: Bu gelişmeyi izleyin! Altın piyasasını parçalayabilir

Christopher Lewis’a göre, altın fiyatı için 1.500 dolar seviyesine doğru bir hareket olasılığına bakıyor olabiliriz. Ancak analist, bu seviyelerin uzun vadede güzel bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyor. Fakat analist, 10 yıllık notun %1,30 seviyesinin önemli ölçüde üstüne çıkıp %1,50 seviyesine ulaşıp ulaşamayacağına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Analiste göre, böyle bir durum altın piyasasını yıkmak için fazlasıyla yeterli olacak.

Fiyatlar geri dönerse analiste göre, bu ABD dolarının düşmesine dayalı bir tür hareket olur. Analiste göre, altın kısa vadede mücadele edebilir. Ancak analist, uzun vadede enflasyonun tahvil piyasalarında sunulan getirilerin ötesine geçeceğini düşünüyor. Bu durumda Christopher Lewis’a göre, altın daha çekici hale gelecek. O zamana kadar analiste göre, genel olarak dalgalı ama olumsuz bir pazar görmeye devam edeceğiz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir