Devasa Rallisinin Ardından BNB, Üçüncü En Büyük Kripto Para Birimi Oldu

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından çıkarılan bir kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), tarihte ilk kez piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para olarak tarihi bir dönüm noktasına ulaştı.

Kripto izleme kaynağı CoinGecko’dan alınan verilere göre, BNB’nin piyasa değeri, en büyük stablecoin Tether’ı (USDT) yaklaşık 5 milyar dolar geride bıraktı. Değer, yazım sırasında 38 milyar dolar seviyesinde duruyor.

Binance Coin, son 24 saatte %42’lik bir artış ile 267 dolardan işlem görüyor. Son yedi günde ise %116’lık bir artış sergiledi.

BNB, piyasa değerindeki itici büyümenin yanı sıra, günlük işlem hacimlerinde de büyük bir artışla karşılaştı. Binance Coin’in ortalama günlük işlem hacmi, dün sadece 9 milyar dolar iken bugün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14 milyar dolara ulaştı.

Binance Coin’in piyasa değerine göre ilk üç coin’den biri olması, büyük bir yükselişin ardından geldi. Kriptokoin.com tarafından daha önce de bildirildiği üzere BNB dün, büyük bir artış kaydetti. XRP’den daha iyi performans gösterdi; Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA)’nun ardından dördüncü en büyük kripto para birimi olmuştu.

BNB’nin yükselişi, Binance Smart Chain tabanlı merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap’in başarısının ortasında geliyor. Merkezi olmayan finans platformu, son haftalarda parabolik bir büyüme gördü. Uniswap’i dün, işlem hacmine göre en büyük merkezi olmayan borsa olarak geride bıraktı. CoinGecko’ya göre, PancakeSwap’in ortalama günlük işlem hacmi 1.2 milyar dolardan 1.6 milyar dolara yükseldi.

Changpeng Zhao, BNB hedefini açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BNB’nin sadece fiat para açısından değil, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak da tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirlediğini belirtti. Zhao, “BNB 0.0001 BTC’ye denk geliyorken, son 3 buçuk yılda BTC’ye karşı 480 kat büyüdük,” dedi. BNB’nin BTC’ye karşı performansının yükselmesinin, Binance’in ana hedefi olduğunu söyledi:

“BTC’den biraz daha hızlı büyümek her zaman hedefimiz olmuştur. Üstesinden gelmek değil, ancak o kadar çok çaba sarf ederek biraz daha hızlı büyüdüğünü görmek istiyoruz. Aksi takdirde, sadece BTC satın alıp hiç çalışmayız.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir