Bu Hastane Covid-19 Aşı Kayıtlarını VeChain (VET) ile Tutuyor

Kriptokoin.com – Güney Kıbrıs’ta yer alan bir hastane, 100 doktor ve personel de dahil olmak üzere bazı yetkilileri COVID-19’a karşı başarıyla aşıladı. 5 Ocak tarihli bir blog yazısına göre bu süreç VeChain destekli E-HCert COVID-19 çözümü aracılığıyla gerçekleştirildi.

VeChain (VET) ile COVID-19’u yenmek

Rusya, Gine ve diğer bazı ülkeler vatandaşlarına aşı sunmaya devam ederken Birleşik Krallık ve ABD hala bu belayı aşmanın en iyi yolunu arıyor. Bu sırada Güney Kıbrıs blockchain tabanlı COVID-19 çözümü ile büyük bir atılım gerçekleştirdi. Özellikle Meditteranean Hastanesi 4 Ocak 2021 itibarıyla 100 doktor ve personele COVID-19 aşısının ilk dozunun uygulandığını duyurdu.

Hastane, aşılanmış personelin COVID-19 aşılama kayıtlarının şeffaflığı artırmak ve hassas bilgileri kurcalamaya karşı korumalı hale getirmek için VeChain’in dağıtık defterinde bu bilgileri başarıyla saklandığını açıkça ortaya koydu.

VeChain Vakfı bu olayı aşağıdaki tweet’i ile duyurdu:

Hastane ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu, normale dönüş yolunda büyük bir adım. Mediterranean Hospital of Cyprus, bu 100 kişinin aşılarını, VeChainThor Blockchain’i aracılığıyla E-HCert uygulaması üzerinden duyurarak; sağlık sektörünün dijital dönüşümüne doğru bir adım daha attı.”

VeChain’in blockchain teknolojisinin, sağlık hizmetleri endüstrisinde ve küresel ekonominin diğer sektörlerinde önemli bir ilgi kazandığını belirtmek gerekir. Mayıs 2019’da VeChain (VET), blockchain tabanlı bir Klinik Deneme İzlenebilirlik platformu olan cSecure’u geliştirmek için Bayer China ile ortaklık kurmuştu.

Daha yakın zamanlarda, Kasım 2020’de, ABD merkezli bir takviye üreticisi olan Health Evolution, sahtecilikle mücadele etmek için VeChain’i benimsedi.

CoinGecko verilerine göre yazım sırasında VeChain’in VET token’ının fiyatı yüzde 12.3 artışla 0,031 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir