Cardano’dan Yeni İş Birliği!

Kriptokoin.com – Apple’ın Siri asistanı gibi büyük hizmetler için teknoloji sağlayan, büyük bir hesaplama bilgi motoru olan Wolfram Alpha, Cardano blockchain’inden gelen verileri entegre ediyor.

Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre, Wolfram Research’ün bir yan kuruluşu olan Wolfram Blockchain Labs (WBL); Charles Hoskinson’ın kurduğu teknoloji şirketi IOHK ile ortaklık kurdu.

Ortaklığın bir parçası olarak WBL, Cardano’nun blockchain verilerini Wolfram Alpha’ya entegre ederek geliştiricilerin harici verileri Cardano’nun akıllı sözleşmelerine entegre etmesine izin verecek. Yeni ortaklık, şirketlerin gelişmiş akıllı sözleşmeler oluşturmak için gerekli bir bileşen olduğuna inandıkları “avangart oracle’lar” üzerindeki çalışmaları özellikle ele alacak.

Duyuruya göre, WBL ve IOHK işlevi 2021’de sunacak; entegrasyonu yılın sonlarına doğru yayınlamayı planlıyor.

Wolfram’ın hesaplama teknolojisi ve bilgi tabanı, daha önce Bitcoin blockchain’i ve Ethereum ağı dahil olmak üzere büyük blok zinciri platformlarıyla entegre edildi. Diğer entegre platformlar arasında ARK blockchain’i çerçevesi ve Max Planck Society tarafından yönetilen büyük bir blockchain girişimi olan Bloxberg yer alıyor.

Ek olarak, IOHK, blockchain tabanlı ticaret ve iş modeli dönüşümünü sağlama daha geniş bir misyonun parçası olarak; akıllı sözleşme tabanlı uygulamalar geliştirmek için WBL ile yakın bir şekilde çalışacak. Ortaklığın ardından WBL, geliştiricilerin Cardano için Wolfram araçlarını ve oracle’larını en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine olanak tanıyarak; Cardano’ya özgü içerikleri kurs materyaline dahil etmeyi planlıyor.

Wolfram Alpha, doğal bir dil işleme aracı, Apple’ın Siri ve Alexa akıllı asistanlarının sağlayıcısıdır. Wolfram Research tarafından geliştirilen Wolfram Alpha, yapılandırılmış verilerden yanıtları doğrudan hesaplayarak; gerçek sorulara yanıtlar sağlayan bir “yanıt motoru” olarak hareket eder.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir