Alman Emlak Grubu, Stellar Ağında 24 Milyon Dolarlık Tahvil İhraç Etti

Kriptokoin.com – Avrupa’nın büyük bir emlak grubu olan Vonovia, Stellar blockchain’ini kullanarak 20 milyon euro’luk (24 milyon dolar) bir tahvil çıkardı.

13 Ocak’ta yapılan bir duyuruya göre Vonovia, gayrimenkul haklarının devri için menkul kıymet token’ları çıkarmak amacıyla Stellar blockchain’inden yararlandı. Token’lar firstwire adlı bir çevrimiçi market aracılığıyla verildi. Vonovia, blockchain destekli tahvilin toplam vadesinin üç yıl olduğunu söyledi.

Vonovia finans müdürü Helene von Roeder, blockchain destekli tahvil dijitalleştirmenin şirketin kendilerine “daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz” bir ekonomi sağladığını söyledi. Roeder, şunları söyledi:

“Tahviller şeffaftır ve gerçek zamanlı olarak izlenebilir, bu da profesyonel bir işlem standardını garanti eder. Aynı zamanda küresel olarak yeni yatırımcılara ulaşmamızı sağlıyor.”

Vonovia daha önce Eylül 2019’da firstwire platformuna 50 milyon euro (61 milyon dolar) tutarındaki teminatsız verilen bir kredi konuşlandırmıştı.

Stellar popüler bir ağ haline geldi

Vonovia’nın tahvil dijitalleştirmeye geçişi, Alman düzenleyicilerin 2020’nin sonlarında dijitalleştirilmiş menkul kıymet ihracını kesin olarak yasallaştırmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Aralık ortasında Alman hükümeti bir menkul kıymetin satışı için kağıt sertifika sahibi olma zorunluluğunu ortadan kaldıran bir yasa çıkardı. Bu da blockchain teknolojisine dayalı dijital menkul kıymetlerin önünü açtı.

Stellar ağı son aylarda bir hayli popüler. Ocak 2021’in başlarında Ukrayna hükümeti, yeni bir dijital varlık ekosistemi ve bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde iş birliği yapmak için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bunun ardında ağın yerel token’ı XLM de yükselişe geçmişti.

17:00 civarında 0.32 dolara ulaşan XLM, yazım sırasında 0.30 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir