Elektronik Devi Bosch, Blockchain İş Birliğini Duyurdu!

Küresel teknoloji tedarikçisi olan Bosch Group, yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) gibi web 3.0 özelliklerini daha da geliştirebilen çok amaçlı bir blockchain ağı başlatmak için Fetch.ai ile birlikte çalışıyor.

Bosch’tan blockchain hamlesi!

Şubat ayının sonuna kadar tesnet’te bulunan blockchain ağı, dağıtık defter teknolojisini birkaç sektöre getirmeyi hedefliyor. Özellikle ağ, blockchain yönetişimi için çeşitli kullanım durumlarına uygulanabilen makine öğrenimi uygulamaları geliştiriyor.

Testnet programı, Fetch.ai tarafından Ekim 2020’de başlatıldı ve Bosch Research’ün Nesnelerin Ekonomisi (Economy of Things) ekibinin gelişimine katkıda bulundu. Bosch’un katılımı, Mart ayındaki ana ağ lansmanından sonra Fetch.ai ağında bir node çalıştırmasıyla devam edecek.

Fetch.ai CTO’su Jonathan Ward, şirketinin “bir süredir” Bosch ile çalıştığını ve araştırma ortaklığının gelişen doğasını vurguladığını söyledi. Projeyi gerçek dünyaya “açık, adil ve şeffaf dijital ekosistemler” getirmenin ilk halka açık adımı olarak nitelendirdi:

“Otomotiv, üretim ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere birçok sektörde tüketicilere ve işletmelere büyük ölçüde fayda sağlayacak; bu çığır açıcı yeniliklerin geniş çapta benimsenmesini sağlamak için Bosch ile daha fazla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Nesnelerin Ekonomisi projesinin baş araştırmacılarından Dr. Alexander Poddey şunları ekledi:

“Fetch.ai ile iş birliğimiz, DLT tabanlı ekosistemlerin yönetişim ve orkestrasyonundan, çok aracılı teknolojilere, toplu öğrenime kadar uzanıyor.”

Bosch, blockchain teknolojisinin sosyoekonomik faydalarına ilişkin ileriye dönük birkaç içerik parçası yayınladı. Şirketin Chain Reaction serisi, blockchain’i “temel altyapı yeniliği” ve “gelecekte toplumun kilit bir bileşeni” olarak gösterdi.

Fetch.ai, son iki yıldır birçok yüksek profilli ortaklığın merkezinde yer aldı. Kasım 2020’de şirket, Almanya’nın Münih kentinde bir “Akıllı Şehir” altyapı denemesi başlatmak için çözüm sağlayıcısı Datarella ile ortaklık kurdu. Fetch.ai, Mayıs 2019’da merkezi olmayan bir IoT ağı geliştirmek için Deutche Telekom ile iş birliği yaptı.

Fetch.ai (FET) fiyatı yükseldi

Bu iş birliğinin duyurulmasının ardından Fetch.ai’ın kripto para birimi olan FET, yükselişe geçti. Sabah saatlerinde 0.23 dolar seviyelerinde işlem gören altcoin, 0.29 dolar seviyesine kadar çıktı. Yazım sırasında, son 24 saatte %22.14’lük bir artış ile 0.28 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir