Bitcoin Konsolide Olurken Bu 3 Altcoin Uçuşa Geçti!

Bitcoin boğaları soluklanırken Litecoin, Cardano ve Chainlink gibi alternatif kripto para birimleri (altcoin) Çarşamba günü uçuşa geçti. Litecoin bugün, Mart 2018’den bu yana en yüksek seviyesi olan 195 dolardan işlem gördü. Yazım sırasında 180 dolara geriledi. Son 24 saat içerisinde ise %7.9’luk bir kazanç elde etti.

Bu hafta Litecoin’de görülen %25’lik fiyat artışının yanı sıra Litecoin’in ağ etkinliği de yükseldi. Glassnode’a göre etkin adres sayısı 5 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 231.973’e yükseldi. Bu sırada yeni adres sayısı da son 22 ayın en yüksek seviyesi olan 101.862’ye çıktı.

Yaygın görüşe göre yeni adres sayısındaki artış, bir yatırımcı akışını temsil ediyor. Ancak, tek bir kullanıcı birden fazla adres yönetebileceğinden, bu indikatör çok mükemmel sayılmıyor.

Altcoin fiyatları patlama yaşıyor

Öte yandan Cardano (ADA) da en son Ocak 2018’de görülen bir seviye olan 0.87 doların üzerinde. Son 24 saat içerisindeki kazancı ise %28 oranında.

Bu sırada Oracle sağlayıcısı Chainlink’in LINK token’ı, yılbaşından bugüne kadarki kazancını %150’ye çıkararak; 28.5 doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Chainlink’in oracke’ları, kripto para birimi akıllı sözleşmeleri ve zincir dışı veri akışları arasında bir köprü görevi görür ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri tarafından yaygın olarak kullanılır.

XRP, Stellar, Bitcoin Cash ve gizlilik odaklı Monero gibi diğer altcoin’ler de son 24 saat boyunca etkileyici kazançlar elde etti.

Bu sırada Bitcoin, 45.600-47.400 dolar aralığında işlem görüyor. CoinDesk’te yer alan habere göre söz konusu fiyat hareketi, genellikle kayda değer bir yükselişten sonra görülen tipik bir boğa piyasası konsolidasyonudur.

Bitcoin, Tesla’nın Bitcoin satın alımını açıklamasının ardından yükseldi. Pazartesi günü, 8 Ocak’taki en yüksek seviyesi olan 41.962 doları aştı. Salı günü, 48.000 doların üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Traderlar, daha fazla şirketin Tesla’nın hareketini kopyalayıp daha güçlü bir fiyat rallisine yol açmasını bekliyor. Ancak Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, JPMorgan analistleri; Bitcoin’in volatilite riski nedeniyle böyle bir şeyin olmayabileceğini söylüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir