“Uykudaki” Ethereum Miktarı Artmaya Devam Ediyor!

En son iki ila üç yıl önce aktif olan Ethereum miktarı, 9 ayın en yüksek seviyesi olan 16.884.718 ETH’ye ulaştı. Bu veriye, Glassnode ekibinin attığı aşağıdaki tweet aracılığıyla ulaşıldı.

Dolaşımdaki Ethereum arzının yüzde 14,7’si 2-3 yıldır hareketsiz

İki ila üç yıl boyunca hareketsiz kalan bu Ethereum miktarı, 114.759 milyon ETH’nin toplam dolaşımdaki arzının kabaca %14.7’sini oluşturuyor. Ayrıca, hareketsiz bir şekilde duran Ethereum’ların dolar olarak değeri, şu anki kurla beraber yaklaşık 32.5 milyar dolar.

Peki, bu kadar uzun bir süredir hareket etmemiş böylesine yüksek Ethereum miktarı ne anlama geliyor? Bu durum, ETH yatırımcılarının gerek dijital para birimi gerekse ağ açısından uzun vadeli olarak “bullish” görünüm sergilediğini kanıtlıyor olabilir. Yani yatırımcılar, ağın ve ETH’nin geleceğinde yükseliş öngörüyor olabilir.

Haftanın son gününde ETH için izlenecek seviyeler

Ethereum, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.042 doları belirledi. Bu yeni dönüm notkası, Bitcoin’in 57.717 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek dolar seviyesini belirlediği 20 Şubat’ta; yani dün gerçekleşti. Bununla birlikte her iki dijital varlık da o zamandan beri geri çekilme yaşadı. Bu da, ETH’nin şu anki 1.960 dolar seviyesine geri dönmeden önce anlık olarak 1.800 dolara düşmesine neden oldu.

Uzmanlara göre Ethereum’un fiyatında 1.800 dolar oldukça kritik bir bölge. Kripto para biriminin yükselişinin sürdürebilmesi için bu seviyenin tutulması oldukça büyük bir önem arz ediyor.

Bununla birlikte, temel faktörlere bakıldığında, ETH için yükselişe işaret eden birkaç gelişme bulunuyor. Bu gelişmeler şöyle:

  • Grayscale, son 30 günde 223.161 ETH (430 milyon dolar) satın aldı.
  • Ethereum, Ekim 2020’de 300 bin dolar değerinde Ethereum satın aldığını açıklayan Gene Simmons ile popülerlik kazanmaya devam etti.
  • CME Ethereum vadeli işlemlerinin hacmi ve açık pozisyonları, bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinin ardından büyümeye devam etti.
  • ETH 2.0’daki stake edilmiş miktar, 3.174 milyon ETH (6.168 milyar dolar) ile büyümeye devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir