Bitcoin Yakın Zamanda 50.000 Doların Altına Düşecek Mi?

Bitcoin 57.000 doların üzerine çıktı. Çoğu yatırımcı şimdi 50.000 dolar altında BTC almadığı için fırsatın kaçtığını düşünüyorlar.

1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değeri

Kuşkusuz devasa rakamlara ulaşmak Bitcoin ve Altcoinlere yönelik olarak kurumsal girişin hızlanmasına neden oldu. Bu bağlamda, türev borsalarda Bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyon ve ticaret hacmi zirve yapıyor. Ayrıca 50000 $’ın altına doğru bir fiyat düzeltmesinin bir miktar likidasyona neden olacağı kesin. Böyle bir gelişmenin fiyat üzerinde uzun vadeli olumsuz bir etkiye sahip olabileceği korkusu var.

Mevcut Bitcoin boğa koşusu birçok yönden öncekilerden farklı. Ancak bu durum bir düzeltme olmayacağını garanti etmiyor. Ayrıca Bitcoin ve altcoinlerin toplam piyasa değerinin düşmemesini de sağlamaz. Mevcut fiyat rallisinde farklı fiyatlar boyunca kurumsal satın alma devam ediyor. Böyle bir düşüşün olması bu kurumsal yatırımcıların portföylerinde olumsuz bir getiri anlamına gelecektir.

Fiyat ilk kez 50000 doları geçtiğinde, bilançolarından Bitcoin’e nakit yatıran kurumların hisse senetleri de arttı. Bu durum bir korelasyon olduğu anlamına geldi. Getiriler ayrıca Bitcoin’in fiyat rallisiyle orantılı olarak arttı. 50000 $’ın altına doğru bir düşüş, anlık olmadıkça ve fiyat yükselmeye devam etmedikçe bu fiyat artışını geri alacaktır. Bununla birlikte, kârı dolar cinsinden hesaplarsanız Bitcoin almanın artık karlı olmayacağı bir noktayı düşünmek gerekiyor. Şu anda, Bitcoin’in ROI / Risk veya Sharpe Oranı 3,12’dir.

Değer Ne Anlam İfade Ediyor?

3 rakamının üzerindeki bir değer mükemmel anlamına geliyor. Ayrıca bu durum Bitcoin’in riske dayalı getirilerinin HODLerlar ve yatırımcılar için karlı olduğunu gösterir. Ne kadar süre kârlı kalacağı, fiyat rallisindeki eğilime, yaklaşan trendin tersine dönmesine ve satın alma fiyatına bağlıdır. Grayscale gibi kurumlar, Bitcoin’i planlı bir şekilde, gittikleri fiyatın ortalamasını alarak satın aldılar. Bu durum Bitcoin’in fiyat rallisinin mevcut durumu ile şimdiye kadar ideal olarak kaldı.

Bu ölçümler ayrıca, büyük bir tetikleyici olay trendi tersine çevirmedikçe, 50.000 $’ın altına doğru bir düşüşün hiçbir yere yakın olmayacağına işaret ediyor. Birkaç trader da Bitcoin’i 50.000 doların üzerinde satın almak için borsalarda sıraya girdi. Bu durum Bitcoin’in spot borsalardaki ticaret hacminden anlaşılıyor. Spot borsalardaki ticaret hacmi, mevcut fiyat seviyesinde bile yükselmeye devam ediyor. Bu nedenle mevcut fiyat rallisinin önceki aşamasında 35.000 $ olduğu gibi, vadeli işlemlerde de 50000 $’ın Bitcoin için kritik destek haline gelmesi muhtemel.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir